Jak użyć kuponu Airbnb podczas rejestracji?

Serwis Airbnb działa na rynkach światowych od 9 lat, pośrednicząc pomiędzy gospodarzami oraz gośćmi, zainteresowanymi wynajęciem pokoju czy mieszkania przez wskazany okres. Serwis pośredniczy i zwiększa bezpieczeństwo zawieranych transakcji, z kolei sami użytkownicy, czyli goście i gospodarze, mogą się wzajemnie oceniać i komentować, rekomendując lub nie wybrane miejsca i osoby. Dla wielu turystów serwis Airbnb to sposób na tanie noclegi, których cena może być jeszcze niższa, o ile użytkownik serwisu w czasie finalizowania transakcji wykorzysta kupon Airbnb.

Jak skorzystać z Airbnb?

Serwis Airbnb publikuje oferty noclegów, udostępnione przez gospodarzy. W ramach oferty udostępnione są zarówno oferty noclegów w pokojach samodzielnych czy dzielonych, jak i całych mieszkań, które można wynajmować poprzez serwis. Każdy z gospodarzy musi posiadać zweryfikowane przez serwis Airbnb konto, podobne obostrzenia dotyczą również gości, którzy muszą również posiadać konto w serwisie. Każda ze stron może opiniować się nawzajem, co zwiększa wiarygodność wynajmującego i właściciela nieruchomości. Należy mieć na uwadze fakt, że opinia pojawia się w serwisie Airbnb dopiero po tym, gdy oceniany użytkownik również napisze stosowną recenzję lub po dwóch tygodniach od zgłoszenia recenzji. Tak więc w najgorszym przypadku trzeba odczekać całe 2 tygodnie na ukazanie się opinii. Airbnb udostępnia specjalny system do finalizowania transakcji oraz system do bezpośrednich kontaktów, dodatkowo zabezpiecza finansowo każdego z gospodarzy na wypadek przypadkowego zniszczenia mienia przez gościa.

Jaką zniżkę daje oficjalny kupon Airbnb?

Podczas rejestracji w serwisie można wykorzystać specjalny kupon Airbnb, który daje zniżkę na pierwszą podróż. Kupon ten można zrealizować w dowolnym momencie, nie ma ograniczenia czasowego. W chwili obecnej kupon Airbnb daje zniżkę w kwocie 100 złotych i jest to oficjalny rabat od serwisu Airbnb.

kupon Airbnb

Oficjalny kupon Airbnb przekazywany jest w formie specjalnego linka, z którego dokonuje się rejestracji. Jeśli zaś chodzi o sam proces rejestracji w Airbnb to dostępne są 3 drogi – rejestracja poprzez konto Facebook, rejestracja poprzez konto Google oraz rejestracja przy pomocy adresu e-mail. Ja zarejestrowałem się przez konto na Facebooku, poszło szybko i sprawnie. Po kilku chwilach można już korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje serwis Airbnb, spośród których najważniejsza to możliwość kontaktu z innym użytkownikiem Airbnb.

Opłaty i możliwość dokonania rezerwacji

Za swoje usługi serwis Airbnb pobiera od każdej ze stron opłatę serwisową. I tak za wynajęcie mieszkania czy pokoju gospodarz płaci około 3% wartości transakcji, przy czym wysokość tego zobowiązania może się także wahać od 3% do 5% i jest pobierana po zakończeniu rezerwacji. Wysokość tej opłaty zależy m.in. od tego, jakie zasady anulowania rezerwacji wybrał gospodarza. Z kolei gość ponosi odpłatność w wysokości od 6% do 12%, a wysokość tej opłaty zależy od różnych elementów, wchodzących w skład rezerwacji. Gospodarze mogą także zaoferować swoim gościom wycieczki i dodatkowe atrakcje o charakterze lokalnym. W tym przypadku gospodarz ponosi odpłatność w wysokości 20% od każdej transakcji. W chwili obecnej goście nie ponoszą dodatkowych kosztów, związanych z korzystaniem z dodatkowych atrakcji. Warto jednak pamiętać, że do opłat pobieranych przez Airbnb będą doliczone podatki o charakterze lokalnym, w tym w szczególności podatek VAT.

Jak się nie naciąć w Airbnb?

Mimo istnienia systemu rekomendacji i recenzji nie zawsze wiadomo, w jakim lokalu gość zamieszka. W odróżnieniu od rezerwacji noclegów w hotelach czy w hostelach, rezerwacja w Airbnb może oznaczać, że w wynajmowanym lokalu trzeba się będzie pojawić w ściśle określonym czasie, aby gospodarz mógł przekazać klucze do mieszkania. Tanie noclegi, oferowane przez Airbnb, wybierane są przez osoby, które w czasie swojego pobytu w wybranym miejscu chcą się poczuć jak mieszkańcy. W serwisie są dostępne nie tylko oferty oczywiste, jak pokoje czy mieszkania. Niektórzy z gości mogli przenocować m.in. w zamku, kibucu czy nawet w igloo, co z pewnością stanowi niezapomniane przeżycie. Wróćmy jeszcze na chwilę do systemu rekomendacji i recenzji w Airbnb. Naprawdę warto czytać opinie wcześniejszych użytkowników. Można uniknąć bardzo wielu nieprzyjemności. Ja jeden raz byłem zmuszony wynająć w USA mieszkanie, które nie miało żadnych opinii. Gospodarz miał jeszcze kilka innych nieruchomości i tam opinie były pozytywne, więc zdecydowałem się na wynajęcie tego nieocenionego w Airbnb mieszkania. To był ogromny błąd. Nie wchodząc w szczegóły – to był dramat i takie “mieszkanie” nie powinno w ogóle znaleźć się w ofercie Airbnb. Tak więc wynajmujcie jedynie sprawdzone miejscówki z samymi dobrymi recenzjami. Udanych wojaży.

2 myśli na temat “Jak użyć kuponu Airbnb podczas rejestracji?

 • 19/08/2018 o 23:03
  Permalink

  Wiem, że zaraz zostanę zjechana, ale czy ktoś próbował usunąć konto na airbnb i ponownie założyć wykorzystując kupon rabatowy airbnb? Wiem, że może być pewien kłopot z weryfikacją, gdyż przed dokończeniem rezerwacji trzeba przesłać skan lub zdjęcie jakiegoś dokumentu. To może stanowić ograniczenie przy założeniu, że airbnb zachowuje te dane pomimo usunięcia konta. Tylko jak to się ma do ochrony danych osobowych oraz prawa do bycia zapomnianym?

 • 17/09/2019 o 22:27
  Permalink

  Cześć, pobrałam kupon airbnb że znizką, i teraz jestem przed rejestracją. Czy podaję się dane z np dowodu osobistego lub paszportu przy rejestracji?? . Czy mogą one być wykorzystane w niewłaściwy sposób?? Mam koleżankę, która od lat korzysta z airbnb i jest zachwycona i mówi że to jest bardzo bezpieczne ale wolę się upewnić.

  Dzieki za odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.