Airbnb to platforma, która zrzesza miłośników podróżowania i poznawania innych kultur. Można tu zamieszczać własne ogłoszenia dotyczące oferowania kwater, mieszkań, pokoi czy domów na wynajem dla gości na określony czas. Podróżnicy mogą z kolei znajdować korzystne oferty noclegowe i dokonywać rezerwacji za pośrednictwem serwisu. Oczywiście tanie noclegi można zweryfikować za pomocą filtrów, a także porównując z ofertami rynkowymi. Również dodając ofertę i kwotę trzeba liczyć się z tym, że zostanie zweryfikowana przez serwis na podstawie lokalizacji.

Jak zarejestrować się w Airbnb?

Rejestracja na platformie jest bardzo prosta, gdyż wystarczy wejść na stronę www.airbnb.pl i tam dokonać rejestracji w powiązaniu z kontem na Facebooku lu kontem e-mail. Konieczne jest również uzupełnienie własnego profilu i dodanie przynajmniej jednego zdjęcia. Należy również napisać coś o sobie, a także podać swoje dane osobowe i numer karty płatniczej, numer telefonu i adres e-mail. Wszystkie te dane potrzebne są do zawierania transakcji. W niektórych ofertach gospodarze mogą wymagać również podania dowodu tożsamości, co jest pewnym uniedogodnieniem.

Skąd wziąć kupon rabatowy Airbnb?

Kupon rabatowy Airbnb otrzymamy po rejestracji w serwisie i możemy go wykorzystać przy rezerwowaniu oferty. Wtedy po rezerwacji na minimum 300 zł otrzymamy zniżkę o wartości kuponu rabatowego.

Jakie są zalety Airbnb?

Z Airbnb możesz podróżować po całym świecie i znajdować atrakcyjne oferty noclegowe u wybranych osób zarejestrowanych w serwisie. Często są to oferty korzystniejsze od tych, które możemy spotkać w hotelach. Dodatkowo dotyczą ofert niemal z całego świata i bardzo egzotycznych rejonów. Ofertę przed rezerwacją można obejrzeć, gdyż gospodarz udostępnia zdjęcia i pisze krótki opis. Dokonanie transakcji w serwisie chroni przed nieuczciwymi ofertami, gdyż pieniądze są przekazywane do gospodarza dopiero 24 godziny po zameldowaniu gościa, co zmniejsza ryzyko ewentualnego oszustwa. Dodatkowo gość może złożyć reklamację, jeśli oferta nie odpowiada temu, na co umawiał się z gospodarzem i co zawarte było na stronie.

Jakie są wady Airbnb?

Podróżowanie do odległych krajów i nocowanie u obcych ludzi niesie ze sobą oczywiste ryzyko. Jednak można sugerować się opiniami innych użytkowników, a także wybierać gospodarzy, którzy wystawili już niejedną ofertę pobytu, co niweluje ryzyko. Największą wadą Airbnb, jaką często powtarzają użytkownicy platformy jest możliwość anulowania rezerwacji przez gospodarza w dowolnym momencie. Wprawdzie serwis obciąża go karą w wysokości 50 lub 100 dolarów, w zależności od tego, kiedy anulowana została rezerwacja, jednak jest ona pobierana dopiero od kolejnego wynagrodzenia. W związku z tym na kilka dni przed wyjazdem może zdarzyć się sytuacja, że zostanie się bez rezerwacji. Niemniej jednak gospodarz może zaproponować nam alternatywną ofertę, na którą możemy się zgodzić lub zażądać od serwisu zwrotu pieniędzy w odpowiedniej zakładce. Zwroty dokonywane są w ciągu 10 dni.

Za co płaci się w Airbnb?

Trzeba jeszcze pamiętać, że na ostateczną kwotę do zapłaty mogą składać się dodatkowe podatki lokalne w państwie, do którego się wybieramy, prowizja serwisu, a także opłata za przewalutowanie. Mimo wszystko koniec końców czasem można znaleźć naprawdę atrakcyjną ofertę.

Na Airbnb można znaleźć dobre lokum korzystając z filtrów, a także specjalnych ofert. To z pewnością gratka dla wszystkich wielbicieli podróżowania po świecie.