Niezbędne informacje o zmiękczaczu wody Ecoperla Toro

Przedstawiamy zbiór przydatnych informacji i ciekawostek dla osób poszukujących kompaktowego zmiękczacza wody. Dlaczego warto wybrać jeden z modeli serii kompaktowych zmiękczaczy wody od polskiej marki Ecoperla Toro?

Ecoperla Toro to kompaktowy zmiękczacz wody zaprojektowany od podstaw przez specjalistów polskiej marki Ecoperla. Posiada 20 lub w większej wersji 35 litrów markowego złoża. Jest przeznaczony do gospodarstw domowych i bardzo oszczędny w eksploatacji.

zmiękczacz wody Ecoperla Toro
Zmiękczacz wody Ecoperla Toro dostępny na https://www.zestudni.pl/zmiekczacz-ecoperla-toro-20/

Złoże

W serii kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Toro zastosowano markowe złoże Lewatit. Jest ono uznawane za jedną z najlepszych monosferycznych żywic jonowymiennych dostępnych na rynku. Jego główną zaletą jest długi czas eksploatacji. Jego właściwości pozostają niezmienne przez długi czas. Pod względem jakości zmiękczania wody oba modele są bezkonkurencyjne. Ecoperla Toro 35 jest obecnie jednym z największych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku. Woda poddawana filtracji jest pozbawiana jonów wapnia i magnezu odpowiedzialnych za powstawanie osadu. Są one zamieniane na jony sodu. Złoże regenerowane jest za pomocą roztworu solanki.

Obudowa

Obudowa tego zmiękczacza wody pełni dwie zasadnicze funkcje. Pierwszą z nich jest oczywiście ta związana z ładnym wyglądem. Wszystkie istotne części Ecoperla Toro są zabudowane. Sama forma kabinetu jest nowoczesna, opływowa. Urządzenie stanie się ozdobą każdego pomieszczenia gospodarczego. Druga funkcja związana jest z ułatwieniem montażu. Butla ze złożem została oddzielona od obudowy ze zbiornikiem solanki. Nie trzeba męczyć się z instalacją całego urządzenia. Wystarczy najpierw domontować do instalacji hydraulicznej butlę ze złożem, a następnie dopasować obudowę.

obudowa i butla ze złożem zmiękczacza wody Ecoperla Toro
Zmiękczacz jest dostępny w sklepie internetowym zestudni.pl

Wymiary obudowy pozwalają umieścić zmiękczacz nawet w wąskich przestrzeniach. Oba modele z serii różnią się od siebie jedynie wysokością. Szerokość i głębokość są takie same.

Panel sterowania

Programowanie zmiękczacza jest bardzo łatwe i zajmie niewiele czasu. Jest to możliwe, dzięki dobrze opisanym etapom w instrukcji obsługi i za sprawą intuicyjnego panelu sterującego. Podświetlany wyświetlacz świetnie sprawdzi się w zaciemnionych pomieszczeniach.

Ecoperla Perfect System

Ecoperla Toro posiada Ecoperla Perfect System. Jest to system specjalnie dobranych ustawień głowicy sterującej połączony z przepływem przeciwprądowym. Pozwala on na zachowanie najlepszych parametrów pracy przy jak największych oszczędnościach. Dzięki Ecoperla Perfect System złoże będzie dokładnie przepłukane i zregenerowane, a na sam proces urządzenie zużyje minimalne ilości wody i soli. Dzięki zastosowaniu tego systemu produkty Ecoperla w kompaktowych obudowach należą do jednych z najbardziej oszczędnych. Klapa do zbiornika solanki w zmiękczaczu wody Ecoperla Toro

Bypass

Ecoperla Toro posiada wbudowany bypass. Jest to element pozwalający na regulację ostatecznego stopnia twardości wody. Jest konieczny do instalacji zmiękczacza wody.

10 lat gwarancji

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość i wydajność stacji uzdatniania. 10-letnia gwarancja na serię zmiękczaczy wody Ecoperla Toro to zapewnienie Klientom wsparcia technicznego w razie ewentualnych problemów. Tak długa gwarancja mówi sama za siebie – urządzenie jest wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Informacje praktyczne

Do Ecoperla Toro dołączony jest elastyczny wąż do przeprowadzania popłuczyn. Ponadto Ecoperla nie wymaga serwisu, montażu i programowania przez własnego specjalistę w celu utrzymania gwarancji. Użytkownik ma prawo wyboru osoby, która przeprowadzi proces instalacji.

Ecoperla Toro to przede wszystkim nowoczesne, eleganckie, wydajne i funkcjonalne rozwiązanie problemów z twardą wodą. Doskonałe do małych, średnich i większych gospodarstw domowych. Inwestycja zwróci się w 100 procentach w trakcie użytkowania.

7 myśli na temat “Niezbędne informacje o zmiękczaczu wody Ecoperla Toro

 • 15/02/2017 o 09:01
  Permalink

  Jestem szczęśliwym posiadaczem tego zmiękczacza wody. Świetny produkt, dobrze wykonany. Prawidłowo oczyszcza wodę i nie ma z nim problemów. Z pewnością wyróżnia się wyglądem na tle innych zmiękczaczy dostępnych na rynku. Dla mnie najważniejsze jest to, że nie ma już kamiennego osadu w łazience i czajniku.

 • 17/02/2017 o 10:24
  Permalink

  Złoże Lewatit jest uznawane za jedno z najlepszych na rynku. Takze brawo dla projektantów! Widać, że myślą o dobru użytkowników. Warto dodać, że to żywica monosferyczna, więc woda podczas przepływu jest dokładnie oczyszczana.

 • 20/02/2017 o 09:40
  Permalink

  Fajnie, ze ma wbudowany bypass. To po pierwsze faktycznie ułatwia instalację. Po drugie nie trzeba całkowicie zmiękczać wody. Słyszałem, że jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku instalacji miedzianych.

 • 26/02/2017 o 13:56
  Permalink

  Takim małym minusem jest brak menu w języku polskim, ale instrukcja obsługi wszystko rekompensuje. Na szczęście zmiękczacz wystarczy zaprogramować tylko raz, a właśnie z nią jest to bardzo proste. Opisy są dokładne i do tego obrazki przedstawiające cały proces krok po kroku. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i mogę polecić.

 • 24/04/2017 o 13:15
  Permalink

  Już od lat zajmuję się w Polsce montażem zmiękczaczy wody i przyznam szczerze, że jeszcze czegoś takiego jak zmiękczacz wody Ecoperla Toro nie widziałem. To była jedna z najprzyjemniejszych instalacji, jaką miałem okazję przeprowadzić. Ecoperla Toro jest naprawdę kompaktowy i sprawdzi się w większości domów. Programowanie to pestka, choć nie ma menu w języku polskim.

 • 27/11/2017 o 17:09
  Permalink

  Kupiłem ten zmiękczacz wody i na początku coś nie chciało działać. Okazało się jednak, że to była moja wina. Źle ustawiłem głowicę sterującą – koniecznie chciałem sam instalować urządzenie. Teraz śmiga jak trzeba. Po kamiennym osadzie nie ma ani śladu.

 • 10/05/2018 o 17:36
  Permalink

  W poszukiwaniu dobrego sposobu na twardą wodę przejrzałam wiele stron internetowych i przyznam szczerze, że w przypadku Ecoperla Toro w głównej mierze przyciągnął mnie nietuzinkowy wygląd. Wreszcie któryś z projektantów wziął pod uwagę, że zmiękczacze wody kupują także kobiety, a my bardzo lubimy ładne rzeczy. Oprócz tego to urządzenie można pochwalić za ciekawe rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.