Woda o wysokim stopniu twardości to przede wszystkim problemy z kamiennym osadem, chociaż nie tylko. Jednym z najbardziej rekomendowanych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest centralny zmiękczacz wody. Poznajcie nową propozycję od polskiej marki Ecoperla – jeden z największych kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Toro 35!

Twarda woda – czemu jej nie chcemy?

Wysoki stopień twardości wody jest problemem, który widać gołym okiem, a świadomość na jego temat stale wzrasta. Właściciele gospodarstw domowych chcą zadbać o stan domowych instalacji, urządzeń AGD, ale przede wszystkim także własny komfort korzystania z wody na co dzień.

Kamień na dnie czajnika to nie jest jedyny skutek użytkowania twardej wody. Korzystanie z niej wiąże się przede wszystkim z problemami z osadem i możliwością szybszego wystąpienia korozji oraz awarii w kotle grzewczym i instalacjach. Twarda woda to też jej wysokie napięcie powierzchniowe, co wiąże się z gorszym rozpuszczaniem środków czystości i brakiem dostatecznych efektów sprzątania. Ponadto to ogromne straty finansowe.

Zmiękczacz wody – skuteczne rozwiązanie

Z wysokim stopniem twardości wody można radzić sobie na wiele sposobów, jednak jednym z najskuteczniejszych są centralne urządzenia służące uzdatnianiu wody zwane zmiękczaczami wody. Wybór modelu zależy od naszych preferencji, stopnia twardości wody oraz jej zużycia. Wśród produktów dostępnych na rynku sporą popularnością cieszą się zmiękczacze wody polskiej marki Ecoperla.

Seria Ecoperla Toro podbija serca

Jednym z najbardziej znanych zmiękczaczy wody polskiej marki Ecoperla jest Ecoperla Toro 24. To produkt, który pojawił się na rynku jako pierwszy i od razu zachwycił swoim nowoczesnym i nietuzinkowym wyglądem. Ecoperla Toro 24 miał jednak jedną wadę – występował jedynie w jednym wariancie z 24 litrami złoża filtracyjnego. To nie była ilość, która spełniała wymagania każdego gospodarstwa domowego.

W związku z tym zdecydowano się na wprowadzenie drugiego modelu i stworzenie z Ecoperla Toro serii, która będzie w pełni odpowiadała na wymagania i oczekiwania przyszłych użytkowników. Oba zmiękczacze wody powstają na terenie Europy z tych samych komponentów. Różni je jedynie wysokość oraz ilość żywicy jonowymiennej wewnątrz butli.

Ecoperla Toro 35 do dużych gospodarstw domowych

Ecoperla Toro 35 jest odpowiedzią na potrzeby większych gospodarstw domowych, niż te czteroosobowe o przeciętnym zużyciu wody. Ten produkt sprawdzi się doskonale u rodzin sześcioosobowych i większych, gdzie zużycie wody jest spore.

Ten kompaktowy zmiękczacz wody jest dedykowany osobom, które szukają urządzeń z dobrymi komponentami w atrakcyjnej cenie. Takie zmiękczacze wody mają po prostu dobrze spełniać swoją funkcję i nie generować wysokich kosztów eksploatacji. Te cechy posiada właśnie Ecoperla Toro 35.

Poznaj parametry Ecoperla Toro 35: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-Ecoperla-Toro-35/658

Łatwy montaż

Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 jest niezwykle prosty w instalacji. Mówi się o tym, że wszystkie kompaktowe zmiękczacze wody ich użytkownicy są w stanie zamontować samodzielnie. Ten model nie ma sobie jednak równych w prostocie procesu instalacji.

Łatwość montażu wynika z odseparowania butli ciśnieniowej ze złożem filtracyjnym od reszty obudowy. Najpierw wystarczy domontować ją do instalacji, a potem dopasować resztę. Nic prostszego! Do tego niewielka szerokość i głębokość zmiękczacza wody oraz opływowy kształt sprawiają, że można go zainstalować nawet w trudniej dostępnych miejscach i wnękach.

Niskie koszty utrzymania

Ecoperla Toro 35 jest dużym zmiękczaczem wody, jednak to wcale nie oznacza, że należy obawiać się o wysokie koszty związane z jego utrzymaniem. Wręcz przeciwnie! To urządzenie jest naprawdę tanie w utrzymaniu i z całą pewnością nie przyczyni się do nadwyrężenia domowego budżetu.

O niskie koszty użytkowania dbają Ecoperla Perfect System oraz przepływ przeciwprądowy. Te pierwsze to autorskie ustawienia głowicy sterującej stworzone przez zespół ekspertów polskiej marki Ecoperla. Dzięki nim praca urządzenia jest zrównoważona, a na regenerację pobierane są tylko realnie potrzebne ilości soli oraz wody. Ecoperla Perfect System daje pewność, że urządzenie będzie działało prawidłowo przez wiele lat, a złoże nie ulegnie przedwczesnemu zużyciu.

Niektórzy producenci zmiękczaczy wody specjalnie zaniżają zużycie wody i soli na regenerację, by ich produkt wypadał bardziej atrakcyjnie na tle konkurencji, to jednak nierzadko prowadzi do nieprawidłowości w procesie zmiękczania wody i szybkiej potrzeby wymiany złoża filtracyjnego. W przypadku Ecoperla Toro 35 nie należy mieć obaw o takie konsekwencje.

Duża powierzchnia filtracyjna

Ecoperla Toro 35 to obecnie jeden z największych dostępnych na rynku kompaktowych zmiękczaczy wody. Wewnątrz butli ciśnieniowej znajduje się aż 35 litrów wysokiej jakości monsferycznej żywicy jonowymiennej. Wyróżnia się długą żywotnością oraz wydajnością. Ponadto nie potrzebuje dużych ilości wody i soli na regenerację.

Ilość 35 litrów doskonale sprawdzi się w przypadku dużych gospodarstw domowych, w których mieszkają rodziny liczące ponad 6 osób, a pobór wody jest naprawdę spory. Alternatywnie zmiękczacze wody z tak dużą ilością złoża poleca się przy bardzo wysokim stopniu twardości.

35 litrów żywicy jonowymiennej to wystarczająco duża powierzchnia filtracyjna, na której woda ma szansę przejść dokładną wymianę jonową. Ciecz ma odpowiednio długi kontakt ze złożem, a sama regeneracja wcale nie musi odbywać się z ogromną częstotliwością.

Wygodna obsługa

Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 jest bardzo łatwy w obsłudze, a przy tym taki proces jest niesamowicie wygodny. Przede wszystkim należy zacząć od omówienia panelu sterującego. Obsługa jest intuicyjna. Na ekranie wyświetlają się wszystkie niezbędne informacje dotyczące pracy urządzenia. Ma on funkcję podświetlenia, co doskonale sprawdza się w pomieszczeniach pozbawionych światła.

Dzięki zastosowaniu ulepszonej wersji głowicy sterującej, producent wyeliminował wszystkie potencjalne problemy, które mogły się pojawiać w poprzednich wersjach tego urządzenia.

Projektanci zadbali także o to, by dosypywanie soli tabletkowanej do zbiornika było łatwe i szybkie. Jest to możliwe dzięki umieszczonej na zawiasach klapie, którą wystarczy unieść, by sprawdzić poziom soli tabletkowanej i uzupełnić ewentualne braki. Nie trzeba jej odkładać na bok i męczyć się z niewygodnym zakładaniem oraz zdejmowaniem.

Regulacja stopnia twardości

Bardzo przydatnym dodatkiem zastosowanym w zmiękczaczu wody Ecoperla Toro 35 jest mieszacz. Ten niewielki komponent pozwala na dowolne ustawienie stopnia twardości wody na wyjściu ze zmiękczacza wody.

Normalnie zmiękczacze wody są ustawiane fabrycznie w taki sposób, by zmiękczać ją całkowicie. Z doświadczenia wiadomo jednak, że niektórzy użytkownicy chcą, by jednak zawierała w sobie minimalne ilości minerałów. To konieczne na przykład w przypadku instalacji wykonanych z miedzi.

Bezpieczne użytkowanie

Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro jest wyposażony w zawór obejściowy by-pass. Ten komponent pozwala na odcięcie dopływu zmiękczonej wody do instalacji i obejście urządzenia w razie wystąpienia takiej potrzeby. To dość przydatne, jeśli dojdzie do awarii lub zaistnieje potrzeba serwisu, na przykład wymiana żywicy jonowymiennej na nową.

10 lat gwarancji

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość i wydajność stacji uzdatniania. 10-letnia gwarancja na serię zmiękczaczy wody Ecoperla Toro to zapewnienie Klientom wsparcia technicznego w razie ewentualnych problemów. Tak długa gwarancja mówi sama za siebie – urządzenie jest wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Marka Ecoperla – nie tylko rozwiązania na twardą wodę

Marka Ecoperla słynie nie tylko z dobrych jakościowo zmiękczaczy wody, które podbijają serca użytkowników swoim nowoczesnym wyglądem. Ecoperla Toro to faktycznie świetny produkt, jednak niejedyny, o którym warto wspomnieć. Polska marka oferuje całą gamę różnych rozwiązań do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych. Wśród produktów znajdują się także: kompaktowe stacje wielofunkcyjne, odżelaziacze wody, urządzenia do usuwania azotanów, kolumny węglowe, ale również filtry kuchenne.

Wszystkie proponowane urządzenia uzdatniające wodę charakteryzują się innowacyjnością, funkcjonalnością, wygodą obsługi oraz ekonomicznym i wydajnym działaniem. Większość posiada specjalnie opracowane systemy, dbające o zrównoważoną i bezpieczną pracę. Warto zajrzeć na oficjalną stronę marki po więcej informacji.

Ecoperla Toro 35 w dobrych sklepach

Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 to bardzo dobra propozycja do dużych domów, w których ceniony jest komfort, wygoda, ale i ekonomiczne działanie urządzenia. Ten zmiękczacz wody wyróżnia się nowoczesnym designem, funkcjonalnością, ale przede wszystkim skuteczną i niezawodną pracą, za którą odpowiadają dobre jakościowo komponenty. Ten produkt znajdziecie w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych. Już jest dostępny w sprzedaży!