Atlas Filtri to znany włoski producent filtrów mechanicznych, które wyróżniają się na rynku świetną jakością wykonania oraz skuteczną filtracją. Wśród produktów tej marki można znaleźć między innymi samoczyszczące filtry z serii Hydra, które chronią instalację przed zanieczyszczeniami typu piasek, osady sedymentacyjne, czy nawet cząstki korozji. Ich niewątpliwą zaletą jest system samooczyszczania działający w oparciu o wsteczny prąd wody bieżącej. Oczyszczanie filtra można wywołać ręcznie lub za pomocą specjalnego automatu do płukania wkładów. Rekomenduję zwłaszcza to drugie rozwiązanie, szczególnie gdy na rynku pojawił się zupełnie nowy produkt. Sprawdź, co warto wiedzieć o automatycznym zaworze spustowym K-Matic!

Prosty montaż i zasilanie bateryjne

K-Matic jako pierwszy automat to płukania wkładów dedykowany serii Hydra działa na baterie. Poprzednie modele automatów marki Atlas Filtri to urządzenia wymagające podłączenia do prądu elektrycznego. W związku z tym ich montaż był nieco bardziej skomplikowany. W przypadku K-Matic instalacja automatu jest nie tylko prosta, ale też bardzo szybka, dzięki przyłączowi z mosiądzu, które znajduje się w zestawie z każdym zaworem K-Matic.

Łatwe programowanie cykli płukania

Intuicyjna obsługa i proste programowanie cykli (długość cyklu, odstępy pomiędzy regeneracjami) płukania wkładów to kolejne zalety zaworu K-Matic. Oprócz tego warto wymienić funkcję natychmiastowego płukania, dzięki której możesz oczyścić wkład filtracyjny zawsze wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja.

K-Matic to pierwszy na rynku automat do płukania filtrów samoczyszczących Atlas Filtri Hydra. Jeśli posiadasz w domu takie urządzenie, K-Matic całkowicie zrewolucjonizuje jego obsługę. Zapomnij o ręcznym odkręcaniu zaworu, aby zainicjować proces płukania. Teraz wszystko będzie działać bez Twojej interwencji, a z kranu popłynie czysta woda bez żadnych zanieczyszczeń mechanicznych.