Problem twardej wody w Polsce dotyczy wielu rodzin. Praktycznie każdy z nas doświadcza nieprzyjemnych skutków wysokiego stopnia twardości wody. Wielu ludzi myśli, że tak właśnie powinno być. To jednak nieprawda!

Od początku, czyli co warto wiedzieć o twardej wodzie

Twardość wody wynika z dużej ilości jonów wapnia i magnezu oraz innych substancji. Im jest ich więcej, tym jest wyższy. Najgorszym i najbardziej dotkliwym skutkiem wysokiego stopnia twardości wody jest osad, który gromadzi się na różnych elementach mających styczność z wodą.

Twardość wody ma także wpływ na jej napięcie powierzchniowe. Im to z kolei jest większe, tym mniejsza szansa na rozpuszczenie i zmycie różnych substancji wodą.

Wysoki stopień twardości wody (kwalifikujący się do uzdatniania) występuje praktycznie na terenie całej Polski.

Dlaczego należy usuwać problem twardości wody?

Wysoki stopień twardości wody musi być redukowany głównie ze względu na instalacje grzewcze i wodne znajdujące się w domu. Osad gromadzący się w tych częściach znacznie zmniejsza przepływ wody lub całkowicie go blokuje. Problemem są także rozszczelnienia, awarie, ogólny spadek wydajności, większe koszty eksploatacyjne.

Problemy z twardą wodą będą także występowały w bardziej widoczny dla użytkowników sposób. W gospodarstwach domowych przy tym problemie często narzeka się na awarie sprzętów AGD i urządzeń mających styczność z wodą, ciężki do odczyszczenia osad na armaturze, szorstkie tkaniny, pogorszenie stanu skóry i włosów, długi czas poświęcany na sprzątanie, mało estetyczny wygląd kaw i herbat. Wzrasta zużycie detergentów, środków czyszczących, smugi na oknach i lakierze samochodowym są praktycznie nieuniknione.

Czym jest miękka woda i jak ją uzyskać?

Miękka woda jest przeciwieństwem twardej wody i zapewnia użytkownikom wszystko to, co twarda woda odbiera. Ochrania instalacje, przedłuża żywotność pralek, zmywarek, zmniejsza zużycie środków do sprzątania i prania, zapewnia większy komfort przebywania w domu i korzystania z wody.

Miękką wodę można uzyskać na kilka sposobów, jednak najpopularniejszym jest zmiękczanie za pomocą wymiany jonowej. Urządzenia wykorzystujące ten proces cieszą się ogromną popularnością ze względu na skuteczność.

W tej metodzie zmiękczania wody chodzi o to, że jony wapnia i magnezu obecne w surowej wodzie są zamieniane na neutralne jony sodu.

Jakie urządzenie do filtracji wody wybrać?

Obecnie najchętniej polecane są urządzenia polskiej marki Ecoperla, w tym kompaktowe zmiękczacze wody jak seria Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline oraz dwuczęściowe zmiękczacze wody Ecoperla Softower. Posiadają bardzo dobre złoże o wysokiej jakości, specjalny system zmniejszający koszty eksploatacyjne oraz komponenty wysokiej jakości. Zmiękczacze wody tej marki są produkowane na terenie Europy.

10 lat gwarancji od polskiej marki Ecoperla

Co więcej, warto również wspomnieć, że wybrane zmiękczacze wody polskiej marki Ecoperla posiadają 10-letnią gwarancję. Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość i wydajność stacji uzdatniania. Tak długa gwarancja to zapewnienie Klientom wsparcia technicznego w razie ewentualnych problemów. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego zmiękczacza wody do swojego domu!

Więcej o twardej wodzie

Wademekum o twardej wodzie znajdziesz w poniższej infografice. Warto pamiętać, że to problem, który łatwo i warto rozwiązać.

Infografika dotycząca wysokiego stopnia twardości wody w Polsce