Na rynku jest mnóstwo butelek wielokrotnego użytku. Różnią się od siebie wyglądem, pojemnością, materiałem z którego zostały wykonane, jakością, ceną. Szklane, bambusowe, metalowe, plastikowe. Właśnie pojawiła się i taka, która zdecydowanie wyróżnia się na ich tle – butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. Co ją odróżnia? Dlaczego jest tak wyjątkowa?

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott to nowy produkt polskiej marki Ecoperla. Wielu z Was może ją kojarzyć, jako jedną z najbardziej znanych, oferujących rozwiązania w uzdatnianiu wody przeznaczone do gospodarstw domowych. W ofercie marki Ecoperla stale pojawia się coś nowego. Tym razem produkt nie służy strcte poprawie parametrów wody lecz jest dopełnieniem urządzeń, z naciskiem na filtry kuchenne.

Polska marka Ecoperla postanowiła zaoferować produkt, który zapewni możliwość zabrania oczyszczonej wody wraz ze sobą w każde miejsce, w które musimy się udać. Ulubiony napój możemy mieć więc przy sobie w pracy, szkole, na treningu, zakupach czy wycieczce. Twórcy zdawali sobie sprawę, że systemy ultrafiltracji i odwróconej osmozy są w stanie zapewnić wodę najwyższej jakości w domu – tam jest dostępna na bieżąco w każdych ilościach. Co jednak poza nim? W jaki sposób można mieć tą samą przy sobie, a do tego jeszcze w sposób jak najbardziej ekologiczny?

Rozwiązaniem okazała się właśnie butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott! Wraz z nią pojawiło się nowe oznakowanie „Think Green with Ecoperla”. Posiada je nie tylko ten gadżet, ale także inne produkty. Marka Ecoperla chce promować w ten sposób rozwiązania, które nawet w najmniejszym stopniu mogą przyczyniać się do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne i pomocy w ochronie środowiska. Czas poznać dzisiejszego bohatera artykułu bliżej!

Ecoperla Ecobott z zewnątrz

Ecoperla Ecobott jest butelką wielokrotnego użytku o pojemności 500 mililitrów. Posiada bardzo ciekawe żłobienia i swoim wyglądem nawiązuje do logo marki Ecoperla. Estetycznie bardzo pasuje do brandu i proponowanych urządzeń. Przy tym jest bardzo uniwersalna i nowoczesna, dzięki czemu może tak samo pasować i podobać się kobietom, jak i mężczyznom. Świetnie sprawdzi się także w przypadku dzieci. Jest dość wąska, lekka, a same wymiary sprawiają, że nie zajmuje dużo miejsca. Powinna zmieścić się zarówno w damskiej torebce, jak też sportowej torbie czy plecaku.

Wraz z nią otrzymamy także karabińczyk. Dzięki niemu butelkę bez problemu można przypiąć na zewnątrz – do paska, szlufki od spodni czy plecaka. Doskonale mieści się także w miejscu na bidon w rowerze czy przegródce na kubek w samochodzie. Idealnie układa się w dłoni i nie wyślizguje się. To wszystko sprawia, ze jej przenoszenie jest naprawdę proste i przyjemne.

Co możesz w niej przenosić?

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest przeznaczona na napoje zimne. Powstała głownie z myślą o tym, by każdy z nas mógł zadbać o prawidłowe nawodnienie bez względu na miejsce, w którym aktualnie się znajduje. Wiadomo, że najlepszym sposobem na uzupełnienie płynów jest właśnie woda. Warto wybierać tą z kranu lub filtrowaną. Oprócz tego butelka świetnie sprawdzi się do przenoszenia soków, smoothie, mrożonych herbat. Do środka można dodać ulubione owoce, lód, zioła takie jak mięta czy bazylia.

Ecoperla Ecobott posiada dwa otwory, przez które można z łatwością wlewać i pić napoje o różnej gęstości. Butelki można używać także w roli shakera.

Producent odradza wlewanie do środka napojów o wysokiej temperaturze oraz gazowanych. Mogą niekorzystnie wpływać na tworzywo, z którego została wytworzona butelka oraz doprowadzać do nieszczelności.

Gdzie możesz ze sobą zabrać Ecoperla Ecobott?

Butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott możesz zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, gdzie potrzebujesz. To, że jest lekka i jej wymiary sprawiają, że włożysz ją do torby lub plecaka. Może być przy Tobie na wycieczce, w samochodzie, na rowerze, zakupach, siłowni, podczas wykonywania codziennych obowiązków. Świetnie sprawdzi się w szkole. Doskonale nadaje się także dla młodszych.

Prostota utrzymania w czystości!

Ten gadżet jest niezwykle prosty do utrzymania w czystości. Nie wymaga specjalnego szorowania czy czyszczenia. Co najlepsze, można go myć nawet w zmywarce. Wszystkie elementy łatwo jest rozkręcić, wyczyścić, a następnie połączyć. Nic prostszego!

Pełne bezpieczeństwo użytkowania

Wato przypomnieć, że nie wszystkie plastikowe butelki pozostają neutralne dla naszego zdrowia i organizmu. Niektóre posiadają BPA i inne substancje toksyczne. Ostatnio dość głośno jest o najnowszych badaniach naukowców, z których wynika, że plastik syntetyczny używany w opakowaniach może oddziaływać na żywność i na nas. Do napojów i żywności mogą przedostawać się mikroplastiki, które następnie kumulują się w naszych organizmach.

To jednak nie zdarzy się przy użytkowaniu butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. Tworzywo, z którego została wykonana jest wolne od substancji toksycznych. Ono, jak też wszystkie zastosowane barwniki posiadają atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością. Co ważne, butelka nie będzie miała wpływu na smak i zapach przenoszonego w niej napoju.

Oddech dla środowiska

Przyjrzeliśmy się już wszystkim cechom związanym z praktycznym aspektem butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. To doskonały sposób, by ulubiony napój mieć zawsze przy sobie i nawodnić organizm. Jednak ten gadżet różni się od innych butelek wielokrotnego użytku. Przede wszystkim tym, że jest naprawdę przyjazny środowisku i powstaje w zgodzie z naturą, a jego wytworzenie powoduje minimalny ślad środowiskowy.

Butelka Ecoperla Ecobott powstaje z eko polietylenu. Droga do powstania tego materiału jest bardzo interesująca. Wszystko zaczyna się od wzrostu trzciny cukrowej na plantacjach. W tej fazie pochłania ogromne ilości dwutlenku węgla. Następnie jest ścinana w celu produkcji cukru. Odpadem, który pozostaje po tym procesie są łodygi trzciny cukrowej, czyli właśnie bagasse. Do tej pory były zwyczajnie wyrzucane lub palone lecz obecnie znaleziono dla nich świetne zastosowanie. Bagasse jest poddawane procesom na skutek których wytwarzany jest zielony polietylen. To tworzywo w swojej strukturze bardzo przypomina plastik syntetyczny – jest tak samo trwałe. Różnica polega jednak na tym, że to materiał w pełni biodegradowalny i możliwy do recyklingu. Ponadto na jego produkcję i utylizację nie są potrzebne duże ilości energii i wody. Ecoperla Ecobott jest idealnym połączeniem praktyczności z ideą, którą warto wdrożyć w swoje życie.

Przeczytaj więcej: https://www.filtry-do-wody.info/recenzja-butelki-z-trzciny-cukrowej-ecoperla-ecobott/

Dlaczego warto mieć Ecoperla Ecobott?

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott to fantastyczny produkt, dzięki któremu zadbasz o prawidłowe nawodnienie w ciągu dnia i ograniczysz produkcję odpadów w domu. Plastik syntetyczny odkłada się przez długie lata, a jego recykling nadal pozostawia wiele do życzenia.  Ponadto masz pewność, że kupujesz świadomie – wybierasz produkt, którego produkcja nie szkodzi środowisku tak jak produkcja butelek jednorazowych z tworzyw sztucznych. Wdrożenie ekologicznych nawyków staje się prostsze i wcale nie musi być wymagające. Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić dla środowiska!