Korzystając z zakupów w sklepach internetowych niejednokrotnie możemy natknąć się na kupony rabatowe. Dają nam one możliwość zaoszczędzenia pewnego procenta kwoty, którą wydaliśmy na zakup artykułów lub rzadziej określonej kwoty, jeśli przekroczymy próg minimalnej wartości zamówienia. Najpopularniejsze są kupony do sklepów odzieżowych i obuwniczych, takich jak Monnari czy Zalando, możemy jednak spotkać liczne kupony do różnych rodzajów sklepów – kosmetyki, tekstylia domowe, firmy oferujące dostęp do multimediów.

Meble i tekstylia domowe

To kolejna popularna grupa sklepów, do których dostępne są kody rabatowe. Wśród nich pojawiają się takie sklepy sieciowe jak Home&You, Black Red White czy Castorama. O ile ten pierwszy, będący sklepem jedynie z tekstyliami i akcesoriami do domu posiada promocyjną zniżkę na cały asortyment, droższe sklepy z meblami oferują jedynie rabaty na pojedyncze produkty. Wynika to z tego samego powodu, jaki determinuje niewielką liczbę kuponów rabatowych do sklepów ze sprzętami RTV AGD – produkty w tego typu sklepach często są przeceniane, a dodatkowy kod rabatowy mógłby być dla firm nieopłacalny. Wciąż jednak można skorzystać z atrakcyjnych przecen na meble ze starszych kolekcji lub te, które są dostępne w ofercie sklepu od dłuższego czasu.

Kosmetyki i perfumy

Drogerie i perfumerie często oferują atrakcyjne kupony rabatowe, które pozwalają na nabycie produktów po obniżonych cenach. Tutaj w większości przypadków mamy już rabaty procentowe, choć nie zawsze obowiązują one na cały asortyment i obejmują całą wartość zamówienia – zdarza się, że przecenione są tylko pewne grupy produktów, wchodzące w skład danych kolekcji. Z popularnych drogerii, kody rabatowe oferują np. takie sklepy sieciowe jak perfumeria Douglas czy internetowy sklep Estyl.pl. Tego typu rabaty kierowane są przede wszystkim do kobiet, jako że najczęściej to one kupują artykuły do makijażu i pielęgnacji ciała. Sklepy te często oferują dodatkowe kupony rabatowe z okazji świąt takich jak Dzień Kobiet, Dzień Matki czy inne święta ustawowe. Kody rabatowe są wówczas dostępne dla wszystkich i aby je wykorzystać, wystarczy podać określoną frazę podczas finalizacji zamówienia.

Firmy oferujące dostęp do multimediów

Operatorzy komórkowi, a także firmy oferujące pakiety telewizji i Internetu posiadają swój własny typ kodów rabatowych, które działają na innej zasadzie, niż te obowiązujące w sklepach internetowych. Wykorzystując kod rabatowy z reguły mamy możliwość otrzymania zniżki lub zwrotu za pierwszą opłatę abonamentową lub zwyczajny wybór pakietu multimediów. Spośród firm oferujących tego typu rabaty można wyróżnić Orange, T-Mobile bądź LINK4. Cechą charakterystyczną tego typu promocji jest to, że najczęściej nie dotyczą one wszystkich pakietów i ofert dostępnych w firmie, ale jedynie pewnej ich grupy. W przypadku operatorów komórkowych możemy spotkać się również z kuponami rabatowymi, które umożliwiają nam uzyskanie promocyjnej ceny na telefon, jeśli nabywamy go przy zawarciu umowy.

Bądź na bieżąco z promocjami. Wykorzystuj kupony rabatowe oszczędzając w popularnych sklepach.