Seria zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem takich urządzeń, a wszystko w celu zwalczenia problemu wysokiego stopnia twardości z wody użytkowej w gospodarstwie domowym. Poznaj serię Ecoperla Slimline od strony technicznej i wzbogać swoją wiedzę o przydatne informacje.

Ten artykuł może być bardzo istotny z punktu widzenia osób, które dopiero poszukują zmiękczacza wody, jak też przyszłych użytkowników, którzy już czekają na swoje urządzenie filtracyjne polskiej marki Ecoperla.

Jak wygląda montaż zmiękczacza wody Ecoperla Slimline?

Kompaktowe zmiękczacze wody powinny być instalowane na wejściu wody do budynku. Zazwyczaj takimi miejscami są wszelkiego rodzaju kotłownie, piwnice, pomieszczenia gospodarcze.

Aby móc samodzielnie zamontować zmiękczacz wody należy pamiętać o kilku szczegółach. Między innymi pomieszczenie gospodarcze z wyznaczonym miejscem montażu nie może być za małe, musi posiadać odpływ do kanalizacji oraz zasilanie elektryczne. To wystarczy, by cieszyć się miękką wodą.

Warto pamiętać o montażu standardowego filtra wstępnego przed urządzeniem zmiękczającym wodę. W ten sposób zmiękczacz wody będzie chroniony przed awariami. Obecnie coraz chętniej wybierane są filtry bakteriostatyczne, na przykład seria Atlas Filtri Sanic.

Poniżej znajduje się schemat prawidłowego podłączenia zmiękczacza wody Ecoperla Slimline 24.

schemat działania zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS

Co jeszcze warto wiedzieć o zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline?

W Internecie pojawia się coraz więcej recenzji tych urządzeń filtracyjnych. Wszystkie wspominają o bardzo dobrej głowicy sterującej wyprodukowanej przez Pentair. Faktycznie, te komponenty cieszą się bardzo dużym uznaniem, ponieważ praktycznie nie odnotowuje się sytuacji, w których dochodzi do ich awarii.

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline panel

Panel zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Innym ciekawym udogodnieniem jest system suchego zbiornika solanki. Ta funkcja zapobiega tworzeniu się trudnych do likwidacji mostów solnych w zbiorniku na sól regeneracyjną. W zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline woda na regenerację pobierana jest na chwilę przed rozpoczęciem procesu.

Co więcej, seria Ecoperla Slimline została wyposażona w moduł WiFi, dzięki któremu pracę urządzenia można kontrolować zdalnie ze swojego smartfona!

Co jeszcze? Producenci postarali się o rozwiązania, dzięki którym ta seria zmiękczaczy wody jest niezwykle ekonomiczna. Regeneracja została skrócona o jeden cykl, zastosowano solankowanie proporcjonalne, dodano Ecoperla Perfect System – to wszystko składa się na tak ogromny sukces zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline.

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 17

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 17

Problemy z twardą wodą same znikają!

W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat tej serii zmiękczaczy wody. Użytkownicy chwalą je za dokładne, bezawaryjne działanie, dobre warunki gwarancyjne oraz możliwość samodzielnego przeprowadzenia montażu. A Ty chcesz się cieszyć najdokładniejszym zmiękczaniem wody?