Choć na rynku jest wiele systemów odwróconej osmozy, ten wydaje się być naprawdę wyjątkowy! Ecoperla Revo jest przez wielu uznawana za rewolucyjny filtr kuchenny. Nie dość, że nie zajmuje dużo miejsca, szybko dostarcza wodę, to jeszcze ma bardzo niski odrzut do kanalizacji, świetne systemy zabezpieczające. Można by tak jeszcze długo wymieniać jej zalety! Poznajcie ją sami!

Oto nowość od polskiej marki Ecoperla! Obecnie coraz więcej osób poszukuje do swojego domu sposobu, dzięki któremu możliwe będzie pobieranie czystej, smacznej i bezpiecznej wody w każdych ilościach. Wszyscy wiedzą i zdają sobie sprawę, że kupowanie zgrzewek plastikowych butelek to ogromna ilość odpadów, które rozkładają się latami. Do tego są często odpowiedzialne za przedostawanie się mikroplastiku do organizmu. Własny filtr kuchenny wydaje się być idealną alternatywą. Ecoperla zrobiła ukłon w stronę tych, którzy poszukują naprawdę nowoczesnych rozwiązań, którym będą musieli poświęcić minimum uwagi. Tak powstała rewolucyjna odwrócona osmoza – Ecoperla Revo!

Dlaczego Ecoperla Revo może Cię zachwycić?

Choć odwrócona osmoza Ecoperla Revo wygląda bardzo nowocześnie i minimalistycznie, kryje w sobie całe mnóstwo rozwiązań, które zaskakują swoją innowacyjnością. Jest to filtr kuchenny, który zadba nie tylko o dostarczenie domownikom idealnie oczyszczonej wody najwyższej jakości, ale również o komfort jej pobierania, prawidłową pracę, nadzór nad bezpieczeństwem działania oraz samą jakością wody.

W Ecoperla Revo znajdują się trzy wkłady filtracyjne, na których jest oczyszczana woda. Pierwszy z nich to wkład wstępny o dokładności 5 mikronów. Łączy w sobie funkcję wkładu węglowego i mechanicznego. Podczas tego etapu z wody usuwane są drobne zanieczyszczenia mechaniczne, chlor i jego pochodne, substancje odpowiedzialne za niewłaściwy smak, zapach i barwę wody. Następnie woda trafia na membranę osmotyczną o wydajności 600 GPD. Tu jest bardzo dokładnie oczyszczana. Redukowane są takie zanieczyszczenia jak: bakterie, wirusy, cysty, metale ciężkie, związki organiczne i nieorganiczne. Ostatni etap to doszlifowanie jakości wody na wkładzie węglowym. W ciągu minuty możemy pobrać aż 1,6 litra wody! Wszystko dzięki działaniu bardzo cichej pompy ciśnieniowej.

Zamontuj ją gdzie tylko chcesz

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to filtr kuchenny o niewielkich wymiarach. Do tego producent daje możliwość montażu zarówno w pionie, jak i w poziomie. Ecoperla Revo można zmieścić w szafce kuchennej lub wysuwanej szufladzie. Brak zbiornika na magazynowanie wody daje ogromne możliwości w tym zakresie. Obudowa jest wykonana z trwałego tworzywa, a biel nadaje elegancji. Na froncie znajdziemy łatwy dostęp do wkładów oraz diody stanowiące informacje o potrzebie wymiany konkretnego z wkładów oraz o błędach wykrytych podczas pracy.

Samodzielna instalacja i prosty serwis

Ecoperla Revo jest tak samo prosta w obsłudze, jak i w montażu! Proces można przeprowadzić samodzielnie – wystarczą podstawowe narzędzia hydrauliczne. Oznaczenia na obudowie Ecoperla Revo gwarantują szybkie wpięcie. W zestawie są wszelkie niezbędne komponenty i szczegółowa instrukcja obsługi. W tym urządzeniu konieczne będzie podłączenie do prądu oraz przygotowanie miejsca na kranik w blacie.

Serwis to również nic skomplikowanego. Właściwie opiera się jedynie na potrzebie wymiany wkładów. Odkręcasz stary komponent, wyjmujesz i w jego miejsce montujesz nowy – nic trudnego! Resztą Ecoperla Revo zajmie się sama!

Tania eksploatacja

Ecoperla Revo jest odwróconą osmozą bardzo tanią w eksploatacji. Wynika to przede wszystkim z zastosowania naprawdę trwałych materiałów w produkcji wkładów filtracyjnych i membrany osmotycznej. W tym przypadku nie mamy do czynienia z półrocznym zestawem wkładów. Wystarczy je wymienić jedynie raz w roku! Membranę osmotyczną wymienia się natomiast raz na 3 lata. Do tego mamy tu do czynienia z bardzo niskim odrzutem do kanalizacji. Jest to jedynie litr na 2 litry doskonałego produktu.

Jakość wody pod kontrolą

Ecoperla Revo oddaje swoim użytkownikom pełną kontrolę nad jakością wody uzyskiwanej w procesie oczyszczania. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu miernikowi TDS, który na bieżąco sprawdza jakość wody przepływającej przez kranik. Informacja jest widoczna na podstawie koloru kropelki na wyświetlaczu przy wylewce. Jeśli kropelka jest niebieska, mamy do czynienia z najlepszą jakością wody z możliwych. Fioletowy kolor jest znakiem, że TDS wynosi między 100 a 150 – sama woda jest dobra do picia. Czerwona kropelka jest sygnałem, że TDS przekracza 150 ppm.

Przypomnienia o potrzebie wymiany wkładów na nowe

Ecoperla Revo poinformuje nas także o potrzebie wymiany wkładów na nowe. Przede wszystkim zrobi to poprzez sygnał dźwiękowy i LED na obudowie. Oprócz tego warto jest obserwować kolor obwódki na wyświetlaczu przy kraniku. Czerwona obwódka będzie świadczyła o natychmiastowej potrzebie wymiany wkładu filtracyjnego. Fioletowa to informacja, że do wymiany pozostało 150 litrów wody lub 15 dni. Niebieska obwódka oznacza, że z wkładami filtracyjnymi wszystko jest porządku i można z nich bez przeszkód korzystać.

Bezpieczna praca

Oprócz tych wszystkich rewelacji Ecoperla Revo jest jeszcze wyposażona w systemy zapewniające bezpieczną pracę. Jest to:

  • Mikroprocesor na bieżąco diagnozujący działanie
  • Alarm dźwiękowy sygnalizujący wykrycie problemu podczas działania
  • Detektor wycieku wody – superczuły system Aquastop, który natychmiast blokuje dopływ wody po wykryciu jej wycieku. Chroni kuchnię przed zalaniem

Idealna odwrócona osmoza!

Ecoperla Revo jest odwróconą osmozą, która maksymalnie wyręcza użytkownika. Pamięta za nas o wymianie wkładów, daje możliwość bieżącej kontroli jakości wody, sama diagnozuje swoją pracę i reaguje na ewentualne problemy. Nam pozostaje jedynie cieszyć się najwyższą jakością wody!