Wysoki stopień twardości wody jest kłopotem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Coraz większa ilość użytkowników twardej wody marzy jednak o tym, by używać jej w sposób komfortowy, dlatego decydują się na zmiękczacze wody. W Polsce pojawiły się produkty tego typu z głowicami sterującymi od Fobrite. Czy można zaufać tej firmie?

Problem twardej wody coraz bardziej dokuczliwy

O twardej wodzie można usłyszeć coraz więcej. Mówią o niej chociażby producenci kotłów grzewczych, którzy zwracają uwagę, że korzystanie z niej może mieć znaczny negatywny wpływ na jakość działania tych urządzeń. Często nie uznają nawet warunków gwarancyjnych przez odkładający się wewnątrz kamień kotłowy.

Poza tym twarda woda to strata nie tylko ciepła, ale i pieniędzy wydawanych na nadmiernie zużywane detergenty, rachunki i naprawy awarii sprzętów AGD.

Za jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z tym problemem uznawane są centralne zmiękczacze wody. To dość często wybierane urządzenia, niezależnie od tego, skąd dokładnie czerpana jest woda.

Wybierając zmiękczacz wody bierzemy zazwyczaj pod uwagę kilka kluczowych czynników. Wśród nich można wymienić stopień twardości wody, zapotrzebowanie na wodę, ilość miejsc poboru wody. Jeśli chodzi o samo urządzenie, to należy zwrócić uwagę na rodzaj złoża filtracyjnego oraz głowicę sterującą.

W wielu kręgach utarło się przekonanie, że żadna z części urządzeń filtracyjnych nie powinna pochodzić z Chin. Choć ogólna popularność różnych produktów z tamtych stron stale rośnie, o czym świadczy choćby popularność platform sprzedażowych, to nadal krąży mit, że pochodzenie jest równoznaczne z kiepską jakością.

Dziś postaramy się udowodnić, że to wcale nie jest regułą, a niektóre chińskie firmy zdobywają renomę na światowym rynku właśnie dzięki wysokiej jakości oferowanych usług i produktów.

Przykładem najpopularniejszych marek, które zdecydowanie przyjęły się w świadomości są oczywiście Xaomi i Huawei, jednak dziś skupimy się na komponentach do urządzeń filtracyjnych i opowiemy trochę o firmie Fobrite, którą należy wymienić właśnie wśród firm pozytywnie zaskakujących.

Głowica sterująca mózgiem zmiękczacza wody

Nie da się ukryć, że bez prawidłowo działającej głowicy sterującej nie mogłoby być mowy o właściwym działaniu zmiękczacza wody. To właśnie ona odpowiada za sterowanie pracą oraz kolejnymi etapami regeneracji. Jeśli ten element uległby awarii, nie byłoby mowy o zmiękczaniu wody.

Właśnie z tego powodu wiele osób przywiązuje szczególną uwagę do producenta głowicy sterującej w zmiękczaczu wody, który jest potencjalnym kandydatem do zakupu. Często słysząc, że produkt pochodzi z Chin, klienci od razu się zniechęcają. Nie ma co jednak z góry nastawiać się negatywnie, ponieważ na terenie Chin działają firmy, których produkty są wytwarzane zgodnie z panującymi w Europie standardami, z dobrych jakościowo materiałów.

Dobrej jakości zawory sterujące do zmiękczaczy wody proponuje chociażby chińska firma Fobrite, o której pewnie już niedługo zrobi się głośno także w Polsce.

Fobrite – działalność na poziomie

Firma Fobrite powstała w Chinach, a swoją działalność zapoczątkowała w 2006 roku. Obecnie jest uznawana za prekursora w produkcji głowic sterujących do zmiękczaczy wody na terenie całych Chin. Zatrudnieni w niej specjaliści na miejscu opracowują patenty, projektują, testują produkty. Firma zajmuje się także produkcją oraz sprzedażą oferowanych przez siebie rozwiązań.

Co ciekawe, mimo że nie mają jeszcze zbyt dużego stażu, to jednak nie można im odmówić doświadczenia. Specjalizują się jedynie w wytwarzaniu zaworów sterujących do zmiękczaczy wody, co oznacza, że tego typu komponenty znają na wylot i sami są w stanie zaproponować nowatorskie rozwiązania.

Obecnie wiele przedsiębiorstw dywersyfikuje swoją działalność i nie skupia się na wyspecjalizowaniu w produkcji tylko jednego komponentu, a wielu. Z Fobrite jest zupełnie inaczej. Za główne zadanie postawili sobie spełnienie oczekiwań swoich klientów jedynie w zakresie głowic sterujących do zmiękczaczy wody i tylko w tej dziedzinie się rozwijają.

Zrozumienie branży uzdatniania wody

Za produktami firmy Fobrite stoi ogromne doświadczenie inżynierów pracujących nad oferowanymi rozwiązaniami oraz próba dogłębnego zrozumienia sektora uzdatniania wody związanego z usuwaniem stopnia twardości.

Wiedza i doświadczenie są w pełni wykorzystywane, a firma stawia na zrównoważony rozwój. Obecnie są na etapie tworzenia głowicy sterującej z modułem WiFi. Chcą, aby ich produkty w pełni odpowiadały wysokim standardom oraz nowoczesnym technologiom obecnym na dzisiejszym rynku w różnych branżach.

Certyfikaty potwierdzeniem jakości Fobrite

Każdy produkt wychodzący z fabryk Fobrite jest przedtem dokładnie testowany pod względem jakości i bezawaryjności. Solidność wykonania potwierdzają liczne certyfikaty przyznane na terenie kraju oraz międzynarodowe. Wszystkie można znaleźć na ich stronie internetowej, jednak wśród najbardziej znaczących należy wymienić: certyfikat ISO 9001 oraz „High-Tech Enterprise” prowincji Jiangsu.

Głowice sterujące Fobrite wzorowane na Fleck

Firma swoje projekty głowic sterujących wzorowała na znanej na całym świecie marce Fleck. Ta obok Clack i Erie jest jedną z najchętniej wybieranych, zwłaszcza w Europie, gdzie posiada swoje fabryki.

Marka Fleck należy do korporacji Pentair i jest obecna na rynku już od 1950 roku.

Gdzie głowice Fobrite znajdują swoje zastosowanie?

Fobrite produkuje głowice sterujące tylko i wyłącznie do zmiękczaczy wody, jednak zarówno do tych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, jak i do różnych sektorów przemysłowych, gdzie potrzebna jest naprawdę duża wydajność.

Główna zaleta głowic sterujących Fobrite

Oprócz tego, że głowice sterujące od Fobrite są wykonane z całkiem dobrej jakości materiałów, to mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, na którą należy zwracać szczególną uwagę przy wyborze zmiękczacza wody. Chodzi tutaj o pełną możliwość serwisowania.

Nawet gdyby okazało się, że wystąpił jakiś problem, to nie trzeba wymieniać od razu całego komponentu na nowy. Wystarczy go rozkręcić, przeczyścić, ewentualnie naprawić lub wymienić drobny element i z powrotem złożyć całość. To znacznie ogranicza koszty eksploatacji.

Nie obawiaj się o jakość Fobrite

Fobrite z pewnością można zaliczyć do firm wyspecjalizowanych w dziedzinie, którą się zajmują. Choć to przedsiębiorstwo z Chin, to jednak stawia na wysoką jakość i pełną satysfakcję klienta, o czym świadczy chociażby obecność profesjonalnego działu obsługi użytkowników ich produktów. Nazwa firmy pojawia się w coraz większej ilości miejsc, być może w Polsce też będzie niedługo znana  i przyczyni się do przełamania mitu o tym, że każdy chiński produkt jest kiepskiej jakości.

Fobrite jest dowodem na to, że pochodzenie nie musi świadczyć o jakości produktów.