Kursy to dzisiaj już bez mała nasza codzienność. W końcu nie uda nam się w zasadzie nigdy awansować, jeśli nie zdecydujemy się na doszkalanie. Szczególnie zaś istotne wydają się być wszelkiego rodzaju szkolenia z zakresu informatyki, nowych technologii oraz fotografii. Dlatego warto zainwestować w kurs z Photoshop…

Photoshop – co to za program?

Na początek warto wyjaśnić, czym w ogóle jest Photoshop. Generalnie jest to program do obróbki zdjęć oraz grafik. Zazwyczaj każdy z nas zna jego dość podstawowe funkcje. Z jakiego powodu warto poznawać te bardziej zaawansowane? Przede wszystkim zdobędziemy w ten sposób możliwość bardziej zaawansowanej obróbki zdjęć, co pozwoli nam na otrzymanie naprawdę pięknych fotografii. Teraz na pewno część osób powie, że przecież po co nam taka umiejętność? Otóż okazuje się ona całkiem przydatna.

Dlaczego? Otóż każdy z nas będzie mógł ją w jakiś sposób wykorzystać w swoim życiu i swojej pracy. Informatycy i graficy oczywiście bez problemu znajdą zastosowanie, tak samo zresztą jak fotografowie. U osób, które z kolei interesują się fotografią czysto prywatnie, takie zdolności mogą pomóc przekuć hobby w pracę albo też po prostu być źródłem codziennej satysfakcji. Dodatkowo warto wiedzieć, że obecnie w bardzo wielu korporacjach, zawodach związanych z pracą biurową, promocją, reklamą itp. liczą się umiejętności obsługi programu Photoshop.

Strefa Kursów – co to za platforma?

Przejdźmy jednak teraz do tego, co to w ogóle jest za platforma strefa kursów. Otóż tutaj znajdziemy bardzo dużo przeróżnych kursów online. Ich zalet jest naprawdę dużo, co chwali sobie wiele klientów. Przede wszystkim bowiem kursy te tworzone są przez prawdziwych specjalistów, dzięki czemu mamy pewność, że są one naprawdę dobrej jakości. Ponadto nad całością procesu tworzenia kursu czuwa także osoba wyspecjalizowana w psychologii uczenia się. To oznacza, że nie będziemy mieć problemu z zapamiętaniem kolejnych partii materiału. Warto jeszcze dodać, że oczywiście przez cały czas możemy mieć kontakt z osobą odpowiedzialną za kurs, która pomoże nam zrozumieć te trudniejsze dla nas zagadnienia.

To jeszcze jednak ciągle nie koniec zalet tego kursu. Dlaczego? Otóż nie można zapominać o tym, że kursy te posiadają różne poziomy zaawansowania. Dzięki temu, kiedy już wiemy, że nie jesteśmy nowicjuszami w danej dziedzinie, to spokojnie możemy zacząć od poziomu wyżej. Z kolei jeśli jesteśmy świadomi tego, że zupełnie nic nie umiemy to możemy zacząć od absolutnych podstaw bez obawy, że ich nie zrozumiemy. Ważne jest również to, że kursy te spokojnie mogą działać również w trybie offline, co zapewnia nam możliwość spokojnej nauki w zacisznych miejscach, czego potrzebuje wielu z nas.

Warto jeszcze zaznaczyć tylko krótko, że choć kursy z Photoshop są wyjątkowo znane, to jednak nie są to jedyne kursy, z których możemy skorzystać. Oczywiście bowiem na tej platformie znajdziemy także szkolenia z zakresu programowania, tworzenia stron i wielu innych zagadnień powiązanych z technologią, programowaniem, tworzeniem stron www itp. Każde z nich na pewno pomoże nam zdobyć lepsze stanowisko i osiągnąć bardziej satysfakcjonujące rezultaty w pracy.

Strefa Kursow - kurs Photoshop dla web designera

Planujesz zostać web designerem? Sprawdź kurs Photoshop dla web designera na Strefie Kursów

Kurs Photoshop na Strefie Kursów i na Udemy

Jak zaś dokładniej wygląda taki kurs Photoshop na tych dwóch platformach? Co szczególnie istotne, to właśnie wspomniane wyżej różne stopnie zaawansowania oraz doskonałe przygotowanie tych kursów stanowią ich niewątpliwą zaletę. To jednak oczywiście nie wszystko. Warto bowiem zaznaczyć jeszcze, że kursy te charakteryzuje dość niska cena. Na pewno bowiem, kiedy myślimy o kursach internetowych, to gdzieś w głowie pojawia nam się cena rzędu kilkuset złotych. Tymczasem tutaj jest to zaledwie 79 – 120 złotych w zależności od rodzaju kursu. Czy zatem z tymi kursami jest coś nie tak? Oczywiście, że nie. Po prostu marka ta traktuje klienta uczciwie wiedząc, że wówczas ma szansę zdobyć renomę i mieć więcej uczestników na innych kursach.

Warto jeszcze nadmienić kilka słów o platformie Udemy. Wyróżnia się ona bowiem tym, że jest to platforma zagraniczna, wobec czego wszystkie kursy są w języku angielskim. Czy to powinno mieć dla nas jakieś znaczenie? Generalnie tak. Niewątpliwą zaletą bowiem jest wówczas to, że takie kursy procentują nie tylko nam, lecz również u naszych pracodawców. Dla nas bowiem jest to wręcz znakomite ćwiczenie języka angielskiego, szczególnie tych jego technicznych i biznesowych aspektów. Co istotne – nie bójmy się i nie wstydźmy, że coś nam idzie nie tak. W końcu tutaj możemy sobie spokojnie usiąść i poćwiczyć – nie musimy mówić do tłumów ani wypowiadać się w języku angielskim na forum. Ponadto każdy pracodawca patrzy przychylnie na kursy po angielsku. Więcej na temat internetowych kursów Photoshop przeczytasz na stronie https://www.kupony.org/blog/kurs-photoshop-jaki-wybrac-sprawdz-strefe-kursow-oraz-udemy/.

Udemy - kurs procesowanie i retusz w Photoshop

Na platformie Udemy znajdziesz całą masę szkoleń (również polskich) związanych z Photoshopem

Wykorzystanie umiejętności z kursu Photoshop

Co zaś nam w praktyce da takie umiejętne posługiwanie się programem Photoshop? Jakie w zasadzie umiejętności nabędziemy? Otóż przede wszystkim nauczymy się prawidłowo i ciekawie montować zdjęcia i filmy. Fotografowie wobec tego zyskają inspirację i możliwość tworzenia coraz to nowszych i ciekawszych pomysłów. Graficy mogą swoje umiejętności wykorzystać w swojej pracy. A cała reszta osób? Cóż pomyślmy kreatywnie…

Przykładowo właściciele mniejszych firm będą wiedzieli, za pomocą jakich narzędzi i w jaki sposób stworzyć ciekawe tło na Facebooka firmy, zdjęcie promocyjne, szyld itp. Nie będą musieli zatrudniać w tym celu specjalistów. Randomowy pracownik teatru może zadbać o grafiki na witrynę, czym na pewno zasłuży na awans. Pasjonat fotografii może wygrać jakiś konkurs i dzięki temu wybić się w tej dziedzinie. Jak zatem widać – możliwości jest naprawdę wiele i niewątpliwie każdy z nas będzie umiał twórczo wykorzystać wiadomości z kursu w swoim życiu.

Warto także w przyszłości pomyśleć nad innymi kursami z tych stron. Być może uda nam się całkowicie usamodzielnić i oddzielić od informatyków i grafików, którzy wcześniej projektowali nasze strony internetowe? To będzie niewątpliwie nie tylko bardzo duża oszczędność, lecz także spora satysfakcja…

Gotów do zdobywania nowych umiejętności z najpopularniejszego na świecie programu graficznego 2D? W takim razie sprawdź dostępne kupony rabatowe do Strefy Kursów oraz kupony rabatowe do Udemy.