GIMP to program, który działa już na rynku ponad 20 lat i jest dostępny bezpłatnie dla każdego. Jest uważany za alternatywę dla płatnego Photoshopa, który może z nim konkurować. Nie posiada on tylu profesjonalnych opcji co płatny program firmy Adobe, ale bez problemu można za jego pomocą tworzyć oryginalne projekty graficzne. Jest on używany w branży reklamowej, graficznej, fotograficznej, artystycznej, informatycznej. Umiejętność posługiwania się tym programem otwiera drzwi do wielu firm, a także do rozpoczęcia działalności własnej.

Dlaczego warto wybrać akurat kurs GIMP?

Kurs GIMP na rynku jest jednym z najczęściej wybieranych na rynku związanych z tworzeniem grafiki. Daje on naprawdę wiele możliwości jak na program całkowicie darmowy. Jednak dla tych, którzy szukają sposobu na naukę bez wychodzenia z domu, jest dużo ofert kursów online. Jest ich naprawdę spory wybór – od darmowych po płatne. Dwie znane na rynku polskim i zagranicznym platformy edukacyjne oferują ciekawe, płatne kursy GIMP. Pierwszą jest Strefa Kursów, a drugą Udemy. Obie dają możliwość nauki za nieduże pieniądze w domowym zaciszu, bez wychodzenia z domu do szkół, uczenia się samodzielnie bez nadzoru. To jest sposób dla tych, którzy właśnie tak lubią się uczyć – kiedy tylko chcą.

Którą platformę edukacyjną wybrać?

Strefa Kursów działa na rynku polskim, bo swoje kursy oferuje w tym języku. Jeśli chodzi o kurs GIMPa, można sobie wybrać dwa poziomy: podstawowy i zaawansowany. Pierwszy jest skierowany dla osób, którzy nie mają pojęcia czym jest Gimp, co za jego pomocą można stworzyć, nigdy nie mieli z nim do czynienia. Kurs ma formę filmów wideo, które w każdej chwili można ściągnąć sobie na swój komputer, laptop czy nawet tablet i oglądać w każdym miejscu, nawet bez dostępu do internetu. Dołączone są do niego materiały pomocnicze, które również są dostępne do pobrania. Kurs posiada również dodatkowe quizy, które sprawdzają wiedzę. Filmy wideo składają się na bloki tematyczne, dzięki którym można zaplanować sobie naukę oraz poznawanie zagadnień na swój sposób. Nie trzeba bowiem oglądać filmów po kolei. Można nawet przejść od razu do ostatniego bloku.

Szkolenia z platformy Strefa Kursów

Kursy internetowe na Strefie Kursów są tak zaprojektowane, aby poznać zagadnienia w tempie pozwalającym na odpowiednie przyswajanie wiedzy. Jest to szczególnie ważne w przypadku kursu dla początkujących, który zaczyna się zainstalowaniem Gimpa oraz poznaniem jego interfejsu i paska narzędzi, a od tego właśnie trzeba zacząć, jeśli chcemy na nim pracować. Później jest przejście przez pracę na warstwach i maskach, kolorach, edycja, dodawanie efektów oraz retusz. W kursie zaawansowanym mamy szansę poznać bardziej zaawansowane opcje i techniki pracy z tym programem. Kurs kupujemy raz i mamy do niego dostęp nieograniczony, na zawsze i nie płacimy za aktualizacje. Możemy również kurs zaczynać od początku tyle razy ile chcemy. Więcej o platformie edukacyjnej Strefa Kursów przeczytasz na łamach tego portalu.

Kurs GIMP od podstaw na Strefie Kursów

Kurs GIMP od podstaw dostępny na platformie szkoleniowej Strefa Kursów to świetna propozycja na początek przygody z aplikacją GIMP. Znajdziesz tu również poziom zaawansowany.

Jeśli nie Strefa Kursów to może Udemy?

Udemy jest to platforma edukacyjna działająca na całym świecie. Strona internetowa jest dostępna po polsku, ale kursy są głównie po angielsku. Kurs GIMPa na platformie szkoleniowej Udemy jest dostępny w wielu wersjach, bo opublikowane są przez wielu rożnych twórców. Są kursy na początkujących użytkowników, zaawansowanych, a także szkolenia Gimpa wraz z innymi technologiami komputerowymi, aby poszerzyć zasób wiedzy o powiązane tematy. Materiały są dostępne w formie filmów wideo, do nich są dołączone pomocnicze zestawy notatek, a także quizy, które sprawdzają wiedzę. Można sobie to wszystko ściągnąć na swoje urządzenie i oglądać bez dostępu do internetu. Jeśli korzystamy z kursu na naszym portalu studenta, możemy przeskakiwać z filmu na film, a dodatkowo widoczny mamy pasek postępu, dzięki któremu wiemy, ile zostało nam do końca.

Czy można za darmo? Można, ale czy warto?

W sieci można znaleźć całkiem sporo darmowych informacji o GIMPie. Po co w takim razie płacić za kurs online, gdy możemy uczyć się za darmo. Płatne kursy są często lepsze niż darmowe. W sieci można znaleźć tutoriale, kursy opisowe wraz ze zdjęciami, ale nie są one aż tak rozbudowane jak płatne, dostępne na Strefie Kursów czy Udemy. Bardzo często nie są aktualizowane. Są stworzone raz i twórca do nich często nie wraca. Na obu płatnych platformach mamy cały czas kontakt z autorem filmów. Możemy zawsze zadać pytania do kłopotliwych kwestii lub poprosić o dodatkowe materiały. Twórca kursu nie jest zatem tylko autorem, który udostępnia filmy, ale też mentorem dla każdego kursanta. Jeśli chodzi o darmową wiedzę, nie jest ona tak dobrze uporządkowana jak w płatnym kursie. Zanim rozpoczniemy szkolenie możemy zweryfikować czy jest on dla nas, bo dokładnie rozpisana jest tematyka wraz z długością całego kursu. Oba portale oferują często niższe ceny za kursy, dzięki urządzanym co jakiś czas promocjom. Można zatem zdobywać praktyczną wiedzę za niską cenę. Inwestycja na pewno przełoży się na umiejętności gotowe do użycia od zaraz.

GIMP dla początkujących na platformie Udemy

Dla fanów nauki w języku angielskim również coś ciekawego się znajdzie. Na platformie Udemy znajdziesz wiele ciekawych kursów aplikacji GIMP. Podwójna korzyść. Szlify angielskiego w cenie.

YouTube to skarbnica wiedzy. I nie tylko…

YouTube udostępnia bardzo wiele filmów instruktażowych dotyczących GIMPa, ale nie mają są one uporządkowane, nie posiadają informacji o autorze i jego kompetencjach. Różnią się one też jakością dźwięku i obrazu. Na płatnych platformach mamy możliwość sprawdzenia autora, a także dzięki ocenom i opiniom dowiedzieć się czy kurs jest godny uwagi.

Nowoczesne czy tradycyjne formy nauki?

Internet daje nam teraz bardzo wiele możliwości poznania nowej wiedzy. Jest jej w sieci naprawdę dużo. Jednak trzeba umieć wybierać odpowiednie kursy, aby móc zdobywać wiedzę pełnowartościową. Kursy płatne online są wysokiej jakości, bo twórcy starają się tworzyć jak najlepsze wykłady, aby cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Dzięki nim możemy uczyć się kiedy chcemy. Nawet po długiej przerwie mamy w dalszym ciągu dostęp do materiałów z kursu. Na Strefie Kursów i Udemy są szkolenia wysokiej jakości, bo obu firmom zależy na zadowoleniu wszystkich kursantów. Zawsze twórcy płatnych kursów starają się bardziej niż twórcy darmowych, bo wiedzą, że klient zainwestował nie tylko czas, ale i pieniądze, aby skorzystać z wiedzy zebranej właśnie przez niego, a nie kogoś innego. Kursy online są świetną alternatywą dla stacjonarnych kursów, szkół, w których nie zawsze mamy możliwość uczestniczyć.

Lubisz za darmo? Pewnie, możesz za darmo! Ja wychodzę z założenia, że czas to pieniądz, dlatego wybieram dobrze zorganizowane szkolenia internetowe. Mam na koncie już kilkanaście kursów tego typu i uważam, że to były świetnie zainwestowane pieniądze. Jeśli również i Ty chcesz nauczyć się obsługi najlepszej alternatywy dla Photoshopa to polecam Ci wybrać internetowy kurs GIMP z platformy Strefa Kursów lub Udemy. Gwarantuję, że to będzie dobra inwestycja w Twoje umiejętności.