Bądźmy szczerzy, kto z nas tak naprawdę zastanawia się nad bezpieczeństwem korzystając z internetu? Często korzystamy z darmowego Wi-Fi np. będąc w kawiarni, czy też restauracji, trudno bowiem wyobrazić sobie brak dostępu do sieci. Jednak w takiej sytuacji jesteśmy narażeni na duże niebezpieczeństwo, otóż bardzo łatwo zhakować nasze dane i uzyskać dostęp np. do naszego konta. Zatem warto zadbać o ochronę, co wcale nie jest trudne, ani też drogie. Wystarczy tylko zdecydować się na serwer VPN.

O serwerze VPN słów kilka

Skrót VPN oznacza nic innego, jak Virtual Private Network, czyli Wirtualną Sieć Prywatną. To serwer, który zapewnia bezpieczeństwo i anonimowość osobom korzystającym z sieci internetowej. Zatem dostęp do niej jest ograniczony. Jeszcze do niedawna to pojęcie było znane naprawdę niewielu osobom, takie serwery były dotychczas wykorzystywane przez duże firmy i korporacje. Miały za zadanie chronić poufne dane. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na ochronę swoich danych, dzięki temu korzystanie z internetu jest w pełni bezpieczne, niezależnie od miejsca.

NordVPN mapa Europy

Europa na mapie aplikacji NordVPN jest pełna szybkich serwerów VPN

Do czego się stosuje VPN?

VPN ma szerokie spektrum zastosowania. Przede wszystkim to ochrona naszych danych i naszej prywatności. Dzięki temu jakiekolwiek dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Warto tutaj zauważyć, że ochrona prywatności ma kluczową rolę wraz z zmieniającym się prawem, dostawcy usług internetowych mają dostęp do danych swoich klientów i są zobowiązani do ich udostępnienia na wniosek organów państwowych, to oczywiście nic złego, biorąc pod uwagę sytuacje, że dana osoba złamie prawo. Jednak łatwy dostęp do danych zagraża nie tylko naszej prywatności, ale i bezpieczeństwu. Wystarczy tutaj tylko przywołać fakt, że korzystając z różnych urządzeń typu laptop, tablet dane mogą zostać wykradzione, podobnie jak w przypadku korzystania z sieci Wi-Fi. Zatem wystarczy tylko jeden niewłaściwy ruch i osoby postronne mogą uzyskać dostęp do naszego konta. Również w przypadku, gdy mamy dostęp do poufnych danych firmowych, których „wypłynięcie” może spowodować duże problemy.

Zatem używając serwera VPN zyskujemy ochronę naszych danych, jak i bezpieczeństwo korzystania z internetu. Oczywiście nie można zapomnieć o jeszcze jednym ważnym zastosowaniu. Dzięki serwerowi mamy dostęp do stron w krajach, gdzie jest cenzura, co jest przydatne np. gdy jesteśmy na wakacjach w innym kraju. Zyskujemy też możliwość oglądania telewizji online. W przypadku sieci P2P dostawca nie może namierzyć użytkownika, zatem nie może powodować dławienie linii.

NordVPN serwery w Niemczech

Lista serwerów NordVPN w Niemczech zaskakuje – kilkaset szybkich serwerów VPN oraz proxy

Czym VPN różni się od proxy?

Często można usłyszeń informacje, że proxy jest lepszym wyborem niż VPN. Pewnie ma na to wpływ fakt, że Proxy jest w pełni darmowe. Co oczywiście nie oznacza, że najlepsze. Przede wszystkim serwer proxy zapewnia prywatność, otóż działa na zasadzie przekierowania. Zamiast naszego adresu IP pokazuje się IP serwera proxy. Zatem serwer proxy zapewnia pełną anonimowość, dzięki niemu można też ominąć cenzurę. Jednak jego największą wadą jest fakt, że nie zapewnia ochrony. Żadne jego połączenia nie są szyfrowane, czy też kodowane, stąd hakerzy mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do naszych danych.
Zdecydowanie lepiej sprawdza się serwer VPN. Otóż jego działanie polega na tunelowaniu. Przy czym używa do tego celu różnych protokołów, począwszy od PPTP, L2TP, aż do SoftEther. Należy dodatkowo dodać, że poziom szyfrowania jest na najwyższym poziomie i może wynosić, aż 256 bitów. Zatem korzystając z VPN masz pewność, że nikt Cię nie namierzy, nawet dostawca usług internetowych. Możesz też korzystać z dowolnej witryny, na całym świecie, a nawet cenzura nie doprowadzi do blokady. Proxy korzysta tylko z niektórych przeglądarek i podczas przekierowania, połączenie może bardzo zwolnić.

NordVPN speedtest pobieranie

Prędkość pobierania przez położony w Polsce serwer NordVPN w oparciu o narzędzie Speedtest

Ile kosztuje porządny VPN?

Oczywiście jasno i wyraźnie można stwierdzić, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Jednak wiele osób zwraca dużą uwagę na ceny i koszty, zatem nie koniecznie zastanawia się na zakupem dostępu do VPN. Serwer VPN jest najnowocześniejszym narzędziem, który ma zapewnić bezpieczeństwo i anonimowość, wiec analogicznie wielu osobom wydaje się, że jest drogi. A to zupełnie nie jest prawdą. Otóż ceny wahają się na poziomie od kilku do kilkunastu dolarów za zapewnienie miesięcznej ochrony. Serwerów VPN jest naprawdę wiele i łatwo można znaleźć taki, który spełni nasze oczekiwania, a przy tym nie kosztuje wcale dużo. Wystarczy tylko około 20 zł i mamy zapewnioną ochronę i bezpieczeństwo. To naprawdę niewielka cena za tak wiele usług.

NordVPN prędkość podsumowanie

Podsumowanie testu wykonanego przy użyciu narzędzia Speedtest – wynik robi wrażenie

Dlaczego warto skorzystać z NordVPN?

Serwerów VPN jest sporo, oczywiście nie każdy zapewnia taką samą jakość usług. Jednak już za 5 dolarów za miesiąc można znaleźć świetną ofertę. Tutaj wyróżnia się NordVPN. Jego cena wynosi około 22 zł, za miesiąc ochrony, zatem to niewiele. Natomiast można zyskać bardzo dużo. Wybierając NordVPN korzystanie ze wszystkich urządzeń jest w pełni bezpieczne. Zyskujemy ochronę zarówno przed hakerami, jak i szkodliwymi programami, czy też oprogramowaniami. Ponadto zawsze i wszędzie możemy przeglądać ulubione strony.

Również możemy korzystać ze stron firmowych, do których mamy dostęp, bez obaw, że poufne dane trafią w nieodpowiednie ręce. Żadna osoba nie będzie mieć dostępu do naszych danych, czy też historii przeglądania. Również korzystanie z każdego urządzenia i sieci staje się bezpieczne, podobnie jak oglądanie internetowej telewizji. Korzystanie jest banalnie proste, na uwagę zasługuje również szybkość działania serwera NordVPN. Oczywiście nie można również zapomnieć, że w razie pytań, czy wątpliwości można liczyć na całodobową pomoc. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie. Dodatkowo zyskuje się 30 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Zatem warto zdecydować się na serwer NordVPN, gdzie za niewielkie pieniądze można zyskać bezpieczeństwo, prywatność, ochronę danych oraz dostęp do każdej strony. Bardzo często dostępny jest kupon rabatowy, dzięki któremu można uzyskać dodatkową zniżkę. Za miesiąc ochrony należy zapłacić niewiele ponad 20 złotych.

Gotowy na pełną ochronę w Internecie? Wykorzystaj kupon rabatowy NordVPN, aby zapłacić mniej.