Wiele osób poszukuje dobrego sposobu na uzyskanie miękkiej wody w domu, a w dodatku marzy o tym, aby woda z kranu miała taki smak i zapach, jakiego by oczekiwali. W jaki sposób można osiągnąć takie efekty? Czy jedynym ratunkiem jest zestaw składający się z kilku urządzeń filtracyjnych?

Są przypadki, w których właściciele gospodarstwa domowego decydują się na założenie systemu filtrującego, mającego na celu doprowadzenie wody do takich właściwości, jakie będą dla nich zadowalające.

Często pojawiającym się problemem jest wysoki stopień twardości wody. Osad, który pozostawia po sobie twarda woda jest widoczny gołym okiem i ciężki do usunięcia. Często prowadzi do awarii, przegrzania lub niedogrzania koła grzewczego oraz instalacji. Przez to możemy się spodziewać niebotycznych rachunków za ogrzewanie oraz naprawy zepsutego sprzętu lub wymiany rur.

Na obecności twardej wody w domu cierpi również domowe AGD. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że stosując wodę miękką nie będzie musiało zużywać aż tylu środków czystości i detergentów. Osad po twardej wodzie wygląda nieestetycznie, jest ciężki do usunięcia, przez co czynność sprzątania staje się bardzo uciążliwa.

Nie każdy o tym wie, ale twarda woda ma spory wpływ na nasz wygląd. Może prowadzić do przesuszenia skóry i włosów. Dlatego czasem zastosowanie najlepszych kosmetyków nie przynosi oczekiwanych efektów.

Chlor również potrafi być bardzo dokuczliwy w wodzie. Nie tylko sprawia, że smak i zapach wody przestają być neutralne, ale sprawia, że woda staje się drażniąca podczas kąpieli. Wody bogatej w chlor i jego pochodne powinny w szczególności unikać podczas codziennego użytkowania osoby uczulone, dzieci, osoby starsze oraz cierpiące z powodu nadwrażliwości skóry. Chlor może powodować zaczerwienienie, pieczenie, świąd, wystąpienie niedoskonałości.

Jak uzdatniać wodę z takimi parametrami?

Na pozbycie się z wody chloru oraz wysokiego stopnia twardości istnieje kilka metod, z czego każda sprawdzi się w innym przypadku. Wszystko zależy od warunków panujących w danym gospodarstwie domowym oraz jego potrzeb.

Najczęściej polecanym i naprawdę wydajnym sposobem na miękką i smaczną wodę jest system filtracyjny składający się z dwóch osobnych urządzeń. Chodzi tu konkretnie o połączenie zmiękczacza wody z kolumną węglową. Oba urządzenia mają bardzo dużą powierzchnię filtracyjną, dzięki czemu niezwykle dokładnie oczyszczają wodę, a ich złoża charakteryzują się naprawdę długą żywotnością.

To rozwiązanie nie jest jednak możliwe do założenia w każdym gospodarstwie domowym. Nie każde dysponuje dużym pomieszczeniem przystosowanym do instalacji. Brak miejsca i warunków na montaż zmiękczacza wody oraz kolumny węglowej często zmusza zainteresowanych do poszukiwania innych rozwiązań.

Jeśli nie duża stacja uzdatniania wody to może zestaw składający się ze zmiękczacza wody oraz filtra narurowego wypełnionego węglem aktywnym? To jednak również wymaga trochę wolnego miejsca. Ponadto sam zestaw wymaga sporo uwagi użytkownika, a wymiany wkładów należy dokonywać dość często, bo co 3 miesiące. W rezultacie wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania ze względów ekonomicznych i czasochłonność.

Kolejnym sposobem na uporanie się z twardością wody i niedostatecznie dobrymi właściwościami organoleptycznymi jest montaż zmiękczacza wody na cały dom oraz niewielkiego filtra kuchennego w punkcie poboru wody pitnej. Nie każdy jest zachwycony takim rozwiązaniem. Zakup dodatkowego filtra kuchennego nie w każdym przypadku jest akceptowany. Zwłaszcza, jeśli na urządzenie została przeznaczona konkretna kwota, której nie da się przekroczyć.

W branży uzdatniania wody pojawiła się na szczęście jeszcze jedna bardzo ciekawa opcja pod postacią kompaktowego zmiękczacza wody z węglem aktywnym.

Jesteśmy świeżo po premierze urządzenia, które spełnia właśnie takie funkcje! W rodzinie urządzeń do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych polskiej marki Ecoperla właśnie pojawił się Ecoperla Hero, który ma stać się naszym bohaterem w walce z nieodpowiadającą nam jakością wody.

Marka Ecoperla zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Ich rozwiązania są doceniane przez ekspertów z branży uzdatniania wody za innowacyjność, funkcjonalność oraz skuteczną filtrację. Do oferty regularnie dołączają produkty, które zostały stworzone z myślą o potrzebach użytkowników. Nie tak dawno pojawiły się preparaty do pielęgnacji systemów uzdatniania wody Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter, a już mamy coś zupełnie nowego!

Ecoperla Hero to niezwykła hybryda zmiękczacza wody i kolumny węglowej zamknięta w kompaktowej obudowie, która zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

To nie jest pierwsze urządzenie tego typu dostępne na rynku, jednak trzeba przyznać, że wyróżnia się spośród konkurencji. Duża ilość złoża, doskonale dobrane komponenty, specjalny system zmniejszający koszty eksploatacji sprawiają, że Ecoperla Hero zachwyca i szybko zyskuje popularność.

Czas poznać bliżej to kompaktowe urządzenie 2 w 1!

Warstwowa filtracja wody w Ecoperla Hero

Już na wstępie należy podkreślić, że Ecoperla Hero ma pojemność aż 40 litrów. To obecnie największy dostępny zmiękczacz wody z węglem aktywnym w kompaktowej obudowie!

Na 40 litrów materiału filtracyjnego składa się 10 litrów kokosowego węgla aktywnego impregnowanego srebrem oraz 30 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej. Taka ilość będzie wystarczająca, by spełnić zapotrzebowanie na czystą wodę nawet sześcioosobowej rodziny.

Kluczowy zdaje się być fakt, że złoża zawsze układają się warstwowo, a podział zostaje zachowany nawet podczas regeneracji UpFlow! Dzięki temu możliwe jest tak dokładne oczyszczanie wody, a serwis urządzenia i wymiana złóż na nowe są znacznie prostsze.

Najpierw woda przepływa przez węgiel aktywny. Na nim pozbawiana jest:

  • Chloru
  • Pochodnych chloru
  • Pestycydów
  • Związków organicznych
  • Niektórych typów metali ciężkich

Węgiel stanowi pierwszą warstwę ze względu na żywicę jonowymienną znajdującą się pod spodem. Ochrania ją przed substancjami, które mogłyby skracać jej żywotność. Zatrzymuje je, a dzięki temu żywica jonowymienna zmiękcza wodę przez cały czas tak samo wydajnie.

Warto jeszcze raz wspomnieć, że węgiel aktywny został zaimpregnowany srebrem. To kolejna bardzo ważna zaleta, ponieważ srebro stanowi doskonałą powłokę bakteriostatyczną. W ten sposób zapobiega się rozwojowi mikroorganizmów wewnątrz urządzenia.

Na monosferycznej żywicy jonowymiennej woda jest pozbawiana wysokiego stopnia twardości. Po tym etapie staje się miękka, nie pozostawia osadu.

Co wewnątrz?

Wewnątrz zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero znajdziemy komponenty najwyższej jakości. Przede wszystkim należy zacząć od pochodzenia złóż filtracyjnych.

Monosferyczna żywica jonowymienna to złoże naprawdę wysokiej jakości, wyróżniające się trwałością oraz możliwością równomiernej filtracji wody na całej powierzchni.

Węgiel aktywny powstaje z łupin orzechów kokosowych we Włoszech. Został wybrany do Ecoperla Hero ze względu na dużą powierzchnię filtracyjną i porowatość. Jest w stanie zaadsorbować naprawdę dużo zanieczyszczeń, a jego działanie jest w pełni efektywne.

Wysoka jakość dotyczy również głowicy sterującej wyprodukowanej przez firmę Clack. Jest to komponent w pełni dostosowany do obudowy Ecoperla Hero, którego produkcją również się zajęli.

Głowica sterująca działa objętościowo. Została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest znikome. Jest bezpośrednio zintegrowana z panelem sterującym. Oprogramowanie dostępne jest w wielu językach, w tym także polskim.

Dodatkową zaletę stanowią ustawienia Ecoperla Perfect System. To właśnie dzięki nim praca urządzenia będzie prawidłowa i zrównoważona przez długie lata, a złoże nie ulegnie przedwczesnemu zużyciu. Ecoperla Perfect System jest kompatybilny z przepływem przeciwprądowym. Dzięki temu Ecoperla Hero będzie pobierał tyle roztworu solanki i wody, ile faktycznie potrzebuje.

Co zewnątrz?

Jak już wspomnieliśmy, obudowa również została zaprojektowana dzięki współpracy marki Ecoperla oraz Clack. Wszystkie ważne elementy zostały ukryte pod przesuwną klapą. Dzięki niej do wnętrza nie przedostaną się żadne zanieczyszczenia z zewnątrz.

Wymiary kabinetu Ecoperla Hero zostały stworzone w taki sposób, aby urządzenie można było zamontować nawet w wąskich wnękach. Starano się do minimum ograniczyć zajmowaną przez niego przestrzeń.

obudowa zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

10-letnia gwarancja od marki Ecoperla

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość i wydajność stacji uzdatniania. 10-letnia gwarancja na zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero to zapewnienie Klientom wsparcia technicznego w razie ewentualnych problemów. Tak długa gwarancja mówi sama za siebie – urządzenie jest wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Solidne oczyszczanie wody z każdego ujęcia

Ecoperla Hero dokładnie oczyści wodę z każdego ujęcia, nawet pochodzącą ze studni, o ile zachowane są normy dotyczące żelaza i manganu. To innowacyjny produkt spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Zachwyca wygodą użytkowania oraz zastosowanymi komponentami. Warto postawić na taki rodzaj kompleksowej filtracji wody zwłaszcza w przypadkach, kiedy w rodzinie są alergicy i osoby z naprawdę wrażliwą skórą.

Warto go mieć u siebie!