Wiosna kojarzy się nam głównie z  zielenią, grillem i odpoczynkiem. Ma też swoje drugie oblicze, o którym już się tak głośno nie mówi – to czas, w którym rozpoczynają się remonty. Planowanie wystroju poszczególnych pomieszczeń to dla wielu dość stresujący moment. Dziś podpowiemy o czym nie wolno zapomnieć przy planowaniu nowoczesnej kuchni.

Kuchnia to serce każdego domu, w niej gotujemy posiłki, spotykamy się na rozmowy, wspólnie spożywamy potrawy. Warto zadbać, aby była funkcjonalna oraz aby znajdowało się w niej wszystko, co najważniejsze.

Oto nasze propozycje, które ułatwią codzienne gotowanie, sprawią, że przyrządzane potrawy będą smaczne, a do tego wszystko będzie zorganizowane i łatwe do znalezienia.

Kosze cargo

Kosze cargo to świetny sposób na przechowywanie rzeczy. W dodatku doskonale zapełniają niewielkie przestrzenie w meblach, dzięki czemu nie zmarnuje się nawet skrawek miejsca. W dodatku można je w sprytny sposób wykorzystać do przechowywania śmieci, patelni, przypraw – wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i potrzeb.

Robot kuchenny

Roboty kuchenne to urządzenia, które zrobią za nas w kuchni wiele: pokroją, posiekają, zmiksują, ubiją. Doskonale sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach jak też podczas codziennego przygotowania potraw. Z pomocą takich urządzeń przyrządzimy cały obiad: od zupy aż po koktajl na deser.

Foremki i blachy

Foremki i blachy są dostępne w różnych kolorach, kształtach, wykonane z różnych materiałów. Czasem wystarczy najprostszy przepis i ładny kształt, by zachwycić swoich przyjaciół oraz rodzinę talentem kulinarnym.

Dobry okap

Często zapominamy o tym urządzeniu. Wiele osób nie chce mieć okapu i rezygnuje z jego zakupu. Tymczasem to naprawdę ważny element, dzięki któremu pozbędziemy się duszących zapachów z kuchni. Obecnie okap wcale nie musi być wiszący. Architekci i projektanci kuchni często proponują okapy chowane w blacie, które wysuwają się tylko w razie potrzeby.

Odpowiednie oświetlenie

Musimy pamiętać, że blaty powinny być prawidłowo oświetlone, aby prace kuchenne nie sprawiały nam problemów. W dodatku w kuchni powinno znaleźć się oświetlenie główne.

Filtr wody

To nadal pomijane produkty, ale niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadkach, kiedy nie chcemy lub nie mamy siły dźwigać ciężkich zgrzewek z butelkami bądź po prostu chcemy być bardziej eko i zaoszczędzić użytkując głównie wodę kranową.

Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie odwrócona osmoza. To filtr podzlewozmywakowy, który w bardzo łatwy sposób montuje się pod zlewem. Posiada membranę osmotyczną, która usuwa z surowej wody bakterie, wirusy, chlor, fluor, pestycydy, metale ciężkie oraz wiele innych zanieczyszczeń, które nie tylko powodują niekorzystny smak i zapach wody, ale także mogą być groźne dla zdrowia.

Dziś przygotowaliśmy dwie propozycje od polskiej marki Ecoperla. Pierwszą z nich jest Ecoperla Revo. To niezwykła i nowoczesna odwrócona osmoza, która nie dość, że posiada pompę elektroniczną (pozwalającą na brak zbiornika magazynującego wodę), to jeszcze kompletnie nie hałasuje. Posiada wysoce wydajną membrane, dzięki czemu jest w stanie przefiltrować duże ilości wody w bardzo krótkim czasie. Jej zaletą jest fakt, że dzięki inteligentnemu kranikowi, użytkownik nie musi pamiętać o wymianie filtrów – system sam o tym poinformuje!

Druga propozycja jest dla osób, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, a przy okazji skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami. Mowa tu o odwróconej osmozie Ecoperla Rosa z wkładem rewitalizującym wodę Ecoperla Elixir. Ten filtr kuchenny ma dwie opcje działania. Może przefiltrować czystą wodę idealną do wykonania zup, kaw oraz herbat, ponieważ filtrowana ciecz nie pozostawia osadu. Z drugiej strony dzięki wkładowi rewitalizującemu może dostarczać wodę wodorową, alkaliczną oraz bogatą w magnez.

Oba urządzenia to dobry i ekonomiczny pomysł na zdrową, smaczną i bezpieczną wodę pitną.

Idealna kuchnia

Projektując kuchnię nie tylko warto zwrócić uwagę na aspekty wizualne, ale także praktyczne, ponieważ mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie i uprzyjemnić każdy dzień.