Ostatnimi czasy można znaleźć bardzo dużo informacji o pojawieniu się specjalnych poidełek w krajobrazie miejskim, szkołach, przedszkolach i urzędach. Czy użytkownicy są zadowoleni? Czy jest szansa na publiczne wodopoje w każdym miejscu?

Poidełka w szkołach i przestrzeni miejskiej

W wielu miastach szkoły publiczne i prywatne decydują się na montaż poidełek, do których mają dostęp i dzieci, i nauczyciele.

Te działania były po części związane z wprowadzeniem zakazu sprzedaży śmieciowego jedzenia i słodyczy w szkołach. Zamiast kalorycznych potraw pojawiły się zdrowe przekąski i naturalne soki. Wiele placówek zdecydowało się przy tym na zapewnienie uczniom stałego i nieograniczonego dostępu do wody pitnej.

Na szkolnych korytarzach i w przedszkolnych salach pojawiły się źródełka i zdroje, z których często płynie woda wodociągowa. Oczywiście przed montażem placówka powinna spełnić wiele norm związanych z jakością wody przepływających przez ich instalacje.

Niektórzy producenci oferują poidełka z dodatkową możliwością filtracji wody zanim jeszcze trafi do użytkowników.

W wielu artykułach możemy trafić na wypowiedzi dorosłych i małych użytkowników poidełek. Ich opinie są pozytywne, a kolejki do źródełek ogromne. Zwłaszcza po lekcji WF-u.

Źródełka wody można też znaleźć w najczęściej odwiedzanych przestrzeniach różnych miast. Miejskie wodociągi chętnie angażują się w takie akcje i dostarczają darmową wodę do picia dla mieszkańców oraz turystów.

Dystrybutory wody na uczelniach i w sklepach

Darmowe poidełka znajdziemy również na uczelniach, w aptekach, sklepach wielkopowierzchniowych. Takie rozwiązania zyskują bardzo pozytywny odzew, tym bardziej, że dostęp do świeżej wody pitnej to podstawowe prawo człowieka.

Coraz więcej instytucji decyduje się na nowoczesne, przepływowe dystrybutory wody. Urządzenia z wymiennymi butlami występują coraz rzadziej. Można je też uznać za mniej efektywne rozwiązanie, ponieważ kiedy woda stoi zbyt długo w pojemniku, zaczyna zakwitać.

Dystrybutory przepływowe najczęściej pobierają wodę z wodociągu, która jest dodatkowo przepuszczana przez filtry, na przykład membranę osmotyczną oraz filtry z węglem aktywnym. To zapewnia pełne bezpieczeństwo i odpowiedni smak.

Czy w domu też można liczyć na stałe źródło wody?

W domu też można mieć dostęp do swojego własnego źródła wody. Na rynku są dostępne różnego rodzaju filtry podzlewozmywakowe do montażu w kuchni. My zaproponujemy dziś 2 systemy, które już znalazły swoje miejsce w wielu polskich domach i cieszą się dużą popularnością.

Dlaczego warto mieć u siebie takie urządzenie? Przede wszystkim to prosty sposób na wodę pitną bez ograniczeń. Do wylewki mamy stały dostęp przez cały dzień i noc, o każdej porze. Po drugie nie musimy dźwigać ciężkich butelek z wodą. Nie produkujemy też aż tylu odpadów w postaci plastikowych pojemników, które rozkładają się przez wiele lat i zanieczyszczają środowisko.

Filtry kuchenne pozwalają również na pozyskanie wody do gotowania, przyrządzania zup i potraw gorących oraz napojów (kaw, herbat).

Woda o właściwościach prozdrowotnych

Pierwszym filtrem kuchennym, który warto wziąć pod uwagę jest system odwróconej osmozy Ecoperla Rosa. Urządzenie polskiej marki posiada podwójną wylewkę, dzięki której można pobierać albo wodę przefiltrowaną przez system odwróconej osmozy do gotowania, albo wodę bogatą w magnez i wolny wodór.

Ta propozycja cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które chcą poprawić stan swojego zdrowia. Woda o niezwykłych właściwościach jest możliwa do uzyskania dzięki zastosowaniu wkładu rewitalizującego wodę Ecoperla Elixir.

Dzięki reakcji chemicznej, która zachodzi między filtrowaną wodą, a czystym magnezem tworzącym złoże, powstaje woda alkaliczna, bogata w wolny wodór oraz duże stężenie magnezu.

Nowoczesny sposób na wodę z minerałami

Kolejną propozycją jest najnowocześniejszy filtr odwróconej osmozy Ecoperla Revo. To niezwykle wydajne urządzenie posiadające wysoce wydajną membranę osmotyczną. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyższej wydajności i szybszego przepływu wody. Oczyszczoną wodę możemy pobierać jak ze zwykłego kranu.

Dodatkową zaletą jest inteligentny kranik, który poinformuje użytkownika o jakości wody i stanie wkładów filtracyjnych. Wylewka informuje o potrzebie wymiany wkładów za pośrednictwem diody, która zmienia kolor.

Pyszna i zdrowa woda pitna, gdzie tylko zapragniesz

Woda jest podstawowym napojem i powinna być stale obecna w diecie każdego z nas. Dobrze, że różnego rodzaju instytucje angażują się i chcą wyrobić wśród wszystkich zdrowy nawyk picia wody. Własne źródło idealnie czystej wody jest całkowicie realne też we własnym domu. Taką filtrowaną wodę można zabrać na spacer, trening, do pracy. Zawsze warto ją mieć przy sobie!