Nie ma mowy o osiągnięciu sukcesu w biznesie internetowym bez dobrze pozycjonowanej strony. Jednak analizując audyty wielu serwisów da się niestety zauważyć, iż wciąż popełnianych jest bardzo wiele błędów w procesie pozycjonowania.

Źle dobrane słowa kluczowe

Jednym z podstawowych błędów jest niewłaściwy dobór fraz kluczowych. Ogólnie można powiedzieć, że wielu właścicieli stron www wybierając frazy pod pozycjonowanie robi to w sposób bardzo subiektywny. Innymi słowy, pozycjonują oni stronę na frazy, które tylko wedle ich mniemania wpisują użytkownicy w wyszukiwarce. Najczęściej kończy się to to, że choć strona znajduje się na bardzo wysokich pozycjach na te frazy to ruch na stronie jest znikomy. Dobierają frazy kluczowe koniecznie należy przeprowadzić ich analizę. Sprawdzić za pomocą jakich fraz użytkownicy wyszukują informacji o produktach lub usługach, które oferujemy. Trzeba to zrobić tym bardziej, że na rynku dostępne są narzędzia, które to ułatwiają. Analizę fraz kluczowych umożliwia choćby SE Ranking. O tym narzędziu możesz przeczytać tutaj https://www.lesiu.eu/se-ranking-monitoring-linkow-przychodzacych-i-nie-tylko/.

Nadgorliwość nie pomaga

Jeśli jesteśmy przy frazach kluczowych to zauważyć można także inny często popełniany błąd. Mowa tu mianowicie o zbyt silnym nasileniu słów kluczowych w treściach na stronie. Osoba pozycjonująca stronę internetową wie, że aby wypozycjonować ją na określone frazy kluczowe muszą się one znajdować na stronie. To prawda, ale trzeba pamiętać, że muszą się one w tekstach znajdować w sposób naturalny. Ich zbyt częste użycie w treściach może dla algorytmu wyszukiwarki wyglądać nienaturalnie, co może spotkać się z karą nałożoną na stronę. Dlatego jeśli przygotujemy i umieścimy teksty na stronie warto przeprowadzić audyt SEO strony, który pokaże nam m.in. dane dotyczące nasilenia słów kluczowych.

Zadbaj o unikalność treści

Tu koniecznie należy wspomnieć o duplikacji treści. To także częsty błąd popełniany w procesie pozycjonowania. Algorytm wyszukiwarki jest niezwykle czuły na wszelkie kopiowanie treści. Dlatego na stronie powinny znaleźć się same unikalne teksty. Częstym błędem jest umieszczanie na dwóch podstronach o podobnej tematyce niemal dwóch identycznych tekstów. Niestety spotka się to z negatywną oceną przez algorytm wyszukiwarki. Dlatego tworząc treści należy włożyć to sporo pracy. Jednak w przyszłości to z pewnością zaprocentuje.

Brak strategii w działaniach SEO

Innym często popełnianym błędem jest tak brak przeprowadzania jakichkolwiek analiz działań z zakresu pozycjonowania. Może się to wydawać niewiarygodne, ale można spotkać się z sytuacjami, w których nie przeprowadza się nawet tak podstawowej analizy jak monitoring pozycji. Można sobie zadać pytanie jak w takiej sytuacji w ogóle ocenić skuteczność działań pozycjonerskich. Poza tym często nie analizuje się także choćby ruchu na stronie. Tego skąd użytkownicy wchodzą na stronę, z jakich fraz kluczowych i co robią na stronie.

Wykorzystaj dostępne narzędzia

Brak analiz dziwi tym bardziej, iż na rynku istnieje wiele narzędzi, które można do tego wykorzystać. Przykładem jest wspomniany SE Ranking. Jeśli zatem nie korzystać z takich narzędzi warto wypróbować właśnie to. Tym bardziej, że producent oferuje 14 dniowy okres próby, a potem można wykorzystać kod rabatowy na wybrany moduł jaki aplikacja oferuje.

Sprawdź bieżące promocje, wykorzystaj kupon rabatowy do SE Ranking. To sprawdzone narzędzie SEO.