Mechaniczne filtry Cintropur są jednymi z najlepszych filtrów do wody na rynku. Produkcji belgijskiego koncernu Airwatec filtry Cintropur znacznie odbiegają jakością od różnych filtrów importowanych z Azji.

Dobrze przemyślane rozwiązania i wysoka jakość wykonania zapewniają wygodę montażu i eksploatacji oraz bardzo efektywne i ekonomiczne działanie. Dzięki „holendrom” filtr do wody łatwo montuje się i wymontowuje z instalacji. Odpowietrznik umożliwia usunięcie powietrza po montażu. Przed wymianą wkładu możliwe jest spuszczenie wody dzięki zaworowi spustowemu. Przezroczysty klosz pozwala na wizualną ocenę zanieczyszczenia wkładu. Wkłady wymienne Cintropur są nie drogie, a dodatkowo możliwe jest ich czyszczenie i kilkakrotne użycie.

Jednak cechą charakterystyczną filtrów do wody Cintropur jest wstępna filtracja odśrodkowa o efekcie cyklonu. Znajdująca się pod głowicą wirówka, wywołuje przepływ kołowy woda, a co za tym idzie, odrzucenie cięższych zanieczyszczeń do ściany klosza. Dzięki temu, cięższe zanieczyszczenia wpływające do filtra wody Cintropur nie dostają się na wkład powodując jego zapychanie, lecz opadają na dno klosza, skąd mogą być łatwo usunięte za pomocą zaworu spustowego. Zapewnia to dłuższą czystość wkładów i mniejsze koszty eksploatacji.

Wszystkie te zalety powodują, iż domowe filtry do wody Cintropur (Cintropur NW 18, Cintropur NW 25 i Cintropur NW 32) są bardzo często stosowanym rozwiązaniem do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych.