Czym są membrany osmotyczne?

Zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia stają się ostatnimi czasy modne. Dlatego też coraz więcej osób zwraca uwagę na to co je i pije. Zakupy w sklepach ze zdrową żywnością stają się standardem, jednak co ze spożywaną w domu wodą?

Przegotowana woda bez wcześniejszej filtracji nie należy do najczystszych i najzdrowszych. Wodę przeznaczoną do celów spożywczych warto uzdatnić za pomocą takiego filtra jak odwrócona osmoza RO6. Wydajność takich filtrów określają membrany osmotyczne, które stanowią integralną część każdego filtra molekularnego. Chcąc mieć super czystą wodę uzdatnioną przez osmotyczny filtr wody o wysokiej wydajności należy zwrócić szczególną uwagę na membrany osmotyczne 100 GPD czyli o wydajności 100 galonów na dobę. Są one nieznacznie droższe niż dwukrotnie mniej wydajne membrany osmotyczne tej samej firmy. Gdy dodatkowo weźmie się pod uwagę, iż membrana osmotyczna powinna być wymieniana co kilka lat to staje się oczywiste, że wybór membrany o wyższej wydajności jest słuszny.

Gdzie kupić membranę i jakiej firmy membrany osmotyczne są warte polecenia? Vontron jest producentem membran o naprawdę dobrej jakości i umiarkowanej cenie. Jeżeli zaś chodzi o pierwsze zapytanie to odpowiedź nie jest już taka prosta. Sympatykom zakupów tradycyjnych polecam firmę Klarsan mieszczącą się w Łodzi, dla tych zaś, co preferują transakcje internetowe firma Klarsan prowadzi swój sklep internetowy z filtrami do wody oraz akcesoriami filtracyjnymi pod adresem https://www.ultrafiltracja.pl/.

1 myśl na temat “Czym są membrany osmotyczne?

  • 04/04/2016 o 14:41
    Permalink

    Ja jakoś nie mam przekonania do odwróconej osmozy – w sensie systemu samemu w sobie. Kiedyś piłem taką wodę bo siostra ma zamontowany u siebie w domu filtr odwrócona osmoza Puricom Stella i wszystko w porządku woda czyściutka, ładna barwa. Ja z kolei mam ultrafiltrację zamontowaną w domu i jakoś ta woda bardziej mi smakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.