Smaczna woda w kuchni z ultrafiltracją Ecoperla Slimline POU

Rynek wody butelkowanej ma się świetnie. Jedne z badań mówią o tym, że w 2018 roku aż 97% Polaków choć raz kupiło wodę w plastikowym opakowaniu. To doskonały pomysł na zaopatrzenie się w napój w trakcie podróży lecz czy potrzebne jest kupowanie całych zgrzewek do domu w ramach zastępstwa za wodę z kranu?

Wiele gospodarstw domowych rezygnuje z użytkowania wody kranowej do celów spożywczych. W licznych przypadkach wynika to ze stale krążących przekonań i mitów, z drugiej strony użytkownikom nie odpowiada smak i zapach. To w dużej mierze jest kwestia bardzo indywidualną, jednak w wodzie mogą znajdować się składniki, po usunięciu których właściwości organoleptyczne wracają do normy – woda odzyskuje neutralny smak, zapach i barwę.

Pomysłem na przywrócenie wodzie korzystnych właściwości, odpowiadających potrzebom konsumentów są filtry kuchenne służące uzdatnianiu wody. Surowa woda przepływa przez kolejne wkłady filtracyjne wykonane z różnych materiałów, gdzie jest oczyszczana z substancji, które pogarszają jej jakość.

Jednym z najpopularniejszych filtrów kuchennych jest system odwróconej osmozy. To jeden z najdokładniejszych obecnie znanych systemów uzdatniania wody. Nieco mniej dokładne są systemy ultrafiltracji, jednak do wody średnio lub mało zanieczyszczonej, w której wystarczy jedynie doszlifować właściwości wody, wystarczające.

Dobrym przykładem systemu ultrafiltracji jest ostatnia, marcowa premiera polskiej marki Ecoperla – niewielki lecz bardzo wydajny Ecoperla Slimline POU.

Kiedy Ecoperla Slimline POU będzie dobrym rozwiązaniem?

Można zrezygnować z kupowania ciężkich zgrzewek plastikowych butelek i postawić na bardziej ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania. W wielu domach wystarczający będzie właśnie taki niepozorny filtr wody jak Ecoperla Slimline POU, by cieszyć się świeżą wodą z kranu w każdych ilościach do celów spożywczych.

Co prawda systemy ultrafiltracji nie są przystosowane do pracy w każdych warunkach. Nie sprawdzą się na przykład, jeśli w wodzie występują przekroczenia jakichkolwiek stężeń substancji, a zwłaszcza przy wysokim stopniu twardości wody, żelazie i manganie. Te zanieczyszczenia mogą szybko zapchać membranę ultrafiltracyjną i doprowadzić do błyskawicznego spadku wydajności.

Ultrafiltracja sprawdzi się dobrze w następujących przypadkach:

 • Kiedy w domu już jest zmiękczacz wody lub inny system filtracji na cały dom. Czasem mimo jego obecności użytkownicy nadal uskarżają się na niewłaściwy smak i zapach wody pitnej. W takich przypadkach nie zawsze trzeba montować bardzo dokładną odwróconą osmozę, a wystarczy ultrafiltracja
 • Do mieszkań w blokach i bardzo małych kuchni, w których nie ma możliwości i miejsca na montaż dużego systemu uzdatniania wody ze zbiornikiem na jej magazynowanie
 • To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pić wodę o odpowiednich właściwościach organoleptycznych, jednak równolegle chcą, aby w wodzie zostały zachowane naturalnie występujące minerały
 • Dobry dla osób, które chcą poprawić jakość wody pitnej, jednak nie dysponują zbyt wygórowanym budżetem

Najważniejsze zalety ultrafiltracji

Istnieje kilka cech charakterystycznych dla systemów ultrafiltracji, które dają im przewagę i mogą przechylić szalę o decyzji zakupowej na swoją stronę. Użytkownicy doceniają te filtry kuchenne za to, że:

 • Uzdatniają wodę na bieżąco – nie mają żadnego zbiornika na magazynowanie wody, są więc niezwykle higieniczne
 • Nie produkują odrzutu do kanalizacji – cała woda podlega filtracji, dzięki czemu można zaoszczędzić na zużyciu wody. Ta cecha sprawia, że ultrafiltracja jest procesem bardzo ekologicznym
 • Pozostawia w wodzie naturalnie występujące minerały – membrana ultrafiltracyjna przepuszcza przez swoją powierzchnię cząstki mniejsze niż 0,1 mikrona, a więc również jony magnezowe, sodowe, wapniowe, etc.

Ecoperla Slimline POU – niezwykła ultrafiltracja

Nowy produkt polskiej marki Ecoperla nie jest zwykłym, standardowym systemem ultrafiltracji. Marka Ecoperla w kooperacji z Erie Water Treatment zadbała o jej wyjątkowość i o wiele większą wydajność. Produkowana na terenie Europy Ecoperla Slimline POU ma rozwiązania, jakich jeszcze nigdzie nie widzieliście.

Oto kilka przykładów potwierdzających tą tezę.

Specjalnie zaprojektowane wkłady filtracyjne

Wszystkie trzy wkłady filtracyjne zastosowane w Ecoperla Slimline POU praktycznie w niczym nie przypominają standardowych wkładów stosowanych w systemach ultrafiltracji.

Po pierwsze wyróżniają się dużą powierzchnią filtracyjną. Jest ona praktycznie 2 razy większa niż w standardowych. Niesie to ze sobą kilka korzyści. Przede wszystkim woda ma dłuższy kontakt ze złożem filtracyjnym. Wkłady mają więcej materiału filtracyjnego, który wolniej się zużywa. Te komponenty wystarczy wymienić jedynie raz na rok!

Po drugie wkłady wyróżnia ogromna szczelność. W ten sposób projektanci stworzyli zabezpieczenie przed skażeniem bakteryjnym i przedostawaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz.

Po trzecie wkłady dedykowane Ecoperla Slimline POU są niezwykle przyjazne użytkownikowi. Posiadają specjalną blokadę obrotową, dzięki której wymiana wkładów jest prosta, szybka i bezproblemowa.

Montaż oparty o szybkozłącza

Polska marka Ecoperla zachęca nabywców Ecoperla Slimline POU do samodzielnego montażu tego niewielkiego filtra wody. Postarała się maksymalnie ułatwić cały proces instalacji. Przede wszystkim poprzez konstrukcję opartą o szybkozłącza. W dodatku w zestawie można znaleźć wszystkie niezbędne elementy montażowe i dobrze rozpisaną instrukcję obsługi.

Wylewka dedykowana Ecoperla Slimline POU

Wraz z Ecoperla Slimline POU w zestawie dostaniemy również dedykowaną wylewkę, która ma służyć do poboru oczyszczonej wody. Jest bardzo nowoczesna, prosta w formie. Projektanci nadali jej kształt i zastosowali materiały, które wpasują się w design każdej kuchni.

Wewnątrz wylewki znajduje się plastikowa wkładka. Dzięki niej pobór będzie w pełni higieniczny, ponieważ woda nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z metalowymi częściami.

Dużą zaletą jest również szybki pobór wody z kranika. Nie trzeba dużo czasu, by napełnić naczynie.

Etapy filtracji Ecoperla Slimline POU

Działanie Ecoperla Slimline POU opiera się na trzech etapach filtracji wody:

 • Wkładzie wstępnym
 • Wkładzie z prasowanego węgla aktywnego
 • Membranie ultrafiltracyjnej

Pierwszy etap ma na celu oczyszczenie wody z cząstek mechanicznych o wielkości powyżej 5 mikronów. To przygotowanie wody do późniejszych etapów filtracji. Celem jest również zabezpieczenie wkładu węglowego i membrany ultrafiltracyjnej przed zanieczyszczeniami, które mogłyby skrócić ich żywotność.

Węgiel aktywny redukuje z wody chlor, jego pochodne oraz całą gamę innych substancji mających wpływ na właściwości organoleptyczne. Dzięki niemu woda odzyskuje neutralny smak i zapach. Dodatkowo woda jest jeszcze doczyszczana z cząstek mechanicznych.

Ostatni etap to membrana ultrafiltracyjna, której zadaniem jest zatrzymanie wszystkich substancji, których rozmiar przekracza 0,1 mikrona. Dzięki temu z wody usuwane są niektóre metale ciężkie, bakterie oraz wirusy.

Co znajdziemy w zestawie?

Po zamówieniu Ecoperla Slimline POU możemy się spodziewać pudełka, w którym będą znajdowały się:

 • 3 wkłady filtracyjne
 • Stelaż montażowy
 • Kranik
 • Akcesoria montażowe (wężyk, trójnik, śruby montażowe)
 • Ilustrowana instrukcja obsługi

Zadbaj o higieniczną filtrację wody

Eksploatacja Ecoperla Slimline POU nie jest kosztowa, a serwis nie jest skomplikowany. Oprócz wymiany wkładów eksperci zalecają jeszcze okresową dezynfekcję filtra kuchennego za pomocą specjalnych preparatów, na przykład takich jak Ecoperla Antibacter.

Dzięki temu filtr będzie oczyszczany nawet w najgłębszych zakamarkach, będzie chroniony przed skażeniem mikrobiologicznym, a woda będzie filtrowana w higieniczny sposób, będzie w pełni bezpieczna dla zdrowia.

Zamień plastikową butelkę na szklankę

Z Ecoperla Slimline POU szybko można powrócić do picia wody kranowej i być w pełni zadowolonym z jej smaku i zapachu. To o wiele bardziej ekologiczna i ekonomiczna alternatywa od plastiku. Ta nowość z pewnością znajdzie swoje miejsce w wielu domach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.