Ecoperla Slimline CS – nowoczesne zmiękczanie wody

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad kupnem zmiękczacza wody? Masz wiele wątpliwości i nie do końca wiesz jak działa takie urządzenie? W tym artykule wytłumaczymy Ci krok po kroku cały proces zmiękczania oraz zdradzimy, na jakie elementy tych urządzeń warto zwrócić uwagę.

Złoże

W zmiękczaczach wody najważniejsze jest złoże, ponieważ to od niego zależy przebieg procesu zmiękczania wody. Najczęściej wykorzystywana jest żywica jonowymienna. Na rynku jest wiele rodzajów, a wśród nich monosferyczne oraz polisferyczne. Najlepiej wybrać złoże pierwszego rodzaju, ponieważ cechuje się większą wydajnością oraz dłuższą żywotnością. W zmiękczaczu wody polskiej marki Ecoperla Slimline CS zastosowano silnie kwaśną monosferyczną żywicę Lewatit. Jest uznawana za najlepszą na świecie.

kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS

Głowica sterująca

Równie ważna jest głowica sterująca, bo to właśnie ona odpowiada za prawidłową pracę urządzenia. W Ecoperla Slimline CS wykorzystano głowicę sterującą wykonaną przez Erie Water Treatment – pioniera w tej dziedzinie. Działa w oparciu o elektrozawory. Głowice tego producenta uznawane są za bezawaryjne i solidne.

zbiornik na solankę w Ecoperla Slimline CS

Rozmiar urządzenia

Ilość złoża powinna być dobrana do wielkości gospodarstwa, zgodna z ilością osób zamieszkujących dany budynek oraz zużyciem wody w ciągu doby. Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS dostępne są w wielu rozmiarach (11, 14 ,17 ,24, 30), co znacznie ułatwia dobór i dopasowanie.

Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 30 (największy z serii) można znaleźć na stronie https://www.zestudni.pl/zmiekczacz-ecoperla-slimline-cs-30/

Koszty eksploatacji

Bardzo istotną kwestię stanowią koszty eksploatacji. Zużycie prądu na działanie to grosze. Gorzej wygląda sytuacja w przypadku zużycia soli i wody na regenerację. W dodatku wielu sprzedawców oszukuje, co do parametrów i je celowo zaniża, co przekłada się na zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia awarii.

Z tym problemem bardzo dobrze poradzili sobie projektanci marki Ecoperla Tworząc Ecoperla Perfect System. Jest to system innowacyjnych ustawień głowicy sterującej zapewniający odpowiednie, bezawaryjne działanie przez wiele lat, a w dodatku mniejsze zużycie soli i wody na regenerację.

Dodatkowym plusem jest zastosowanie przepływu przeciwprądowego w regeneracji. Jest to metoda uznawana za najbardziej oszczędną. Ogromną zaletą jest też solankowanie proporcjonalne. Zmiękczacz pobiera tylko tyle roztworu solanki, ile faktycznie potrzebuje na regenerację.

Projektanci zdecydowali się na rezygnację z 1 cyklu podczas regeneracji. Okazało się, że nie jest on potrzebny do prawidłowej odnowy złoża filtracyjnego, a dzięki temu urządzenie zużywa mniej soli i wody.

panel sterujący w Ecoperla Slimline CS

Wybierz to, co najlepsze

Teraz już wiesz, na co należy zwrócić uwagę i czego szukać. Ecoperla Slimline CS spełnia wszystkie standardy i jest naprawdę wysokiej jakości. Jeżeli chcesz, aby zmiękczanie wody było oszczędne i bezpiecznie, warto przemyśleć wybór tego urządzenia.

2 myśli na temat “Ecoperla Slimline CS – nowoczesne zmiękczanie wody

  • 24/04/2017 o 12:49
    Permalink

    Mam u siebie zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS i powiem szczerze, że na początku nie byłem przekonany. Nigdy wcześniej nie słyszałem o marce Ecoperla, a tu takie zaskoczenie – świetne urządzenie przywiezione na półpalecie. Na mój gust doskonale radzi sobie ze zmiękczaniem wody, bo po kamiennym osadzie nie ma ani śladu. W zestawie były wszystkie niezbędne części do montażu. Uważam, ze twórcom marki Ecoperla należy się pochwała.

  • 12/06/2017 o 20:19
    Permalink

    Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS to na pewno produkt z wyższej półki, ale za to ma bardzo dobre usprawnienia, dzięki którym wszystko zwróci się w trakcie eksploatacji. Mnie osobiście zachwycił system suchego zbiornika. Produkt doskonale dopracowany. Dobre złoże, doskonała głowica sterująca i Ecoperla Perfect System. Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.